Cenazede Hakkını Helal Etmedi Gerçek Ortaya Çıktı

Cenazede Hakkını Helal Etmedi Gerçek Ortaya Çıktı

İstanbul’da bir cenazede ilginç anlar yaşandı. Mustafa Zeki Ciner adlı vatandaşın düzenlenen cenaze namazına katılan Şerif Aydoğmuş, imamın merhum için helallik istediği sırada hakkını helal etmediğini söyledi.

İstanbul’da bir cenazede ilginç anlar yaşandı. Mustafa Zeki Ciner adlı vatandaşın düzenlenen cenaze namazına katılan Şerif Aydoğmuş, imamın merhum için helallik istediği sırada hakkını helal etmediğini söyledi. Buna gerekçe olarak da 20 yıl önce yaptığı inşaat bedeli olan 600 bin dolar tutarındaki ödemeyi yapmamasını gösterdi. Şerif Aydoğmuş haksızlığa uğradığını iddia ederken cenazeye katılanlar vatandaşa tepki gösterdi. Helal etmiyorum sözleri şaşkınlığa yol açarken Şerif Aydoğmuş, cenazede saf tutan başka bir vatandaş tarafından cenaze alanından uzaklaştırıldı.

Aile İddiaları Reddetti

screenshot-4-002.jpg

Merhum Mustafa Zeki Ciner adlı vatandaşın cenazesinde 20 yıl önce yaptığı inşaat bedelini alamadığı gerekçesiyle hakkını helal etmeyen Şerif Aydoğmuş’un iddialarına merhumun ailesi cevap verdi. Ciner ailesinin yakınları ise geçtiğimiz yıllarda konu ile ilgili açılan davayı kazandıklarını ve bu nedenle şâhısa herhangi bir ödeme yapmayacaklarını belirtti.

Hakkını Helal Etmeyen Şerif Aydoğmuş Konuştu

Yaşanan olayın 2000 yılında meydana geldiğini söyleyen Şerif Aydoğmuş, vefat eden kişinin kendilerine ait olan ve 60 odadan oluşan 2000 metrekarelik otelin inşaatını ve tadilat çalışmalarını kendisine yaptırdığını söyledi. Sözlerine yaptığım çalışmalarla binadaki tüm alanları yenilediğini söyleyerek devam eden Şerif Aydoğmuş verdiği hizmetin karşılığında binanın 40 yıllık kullanım hakkını kendisine verecekleri hususunda sözlü olarak anlaştıklarını söyledi.

screenshot-6-002.jpg

İlerleyen süreçte kendisinin bilgisi dahilinde olmadan kendisine ait olmayan bir kira kontratının imzalandığını mahkemede imzanın kendisine ait olmadığı kesinleşmesine rağmen mahkemeyi kaybettiğini de sözlerine ekledi. Binanın işlerinin 600 bin dolara mal olduğunu ancak  binayı kendisine haber vermeden sattıklarını ve parayı ödemediklerini söyleyen Şerif  Aydoğmuş, o dönemde hakkını savunamadığını  bundan dolayı da mahkemeyi onların kazandığını söyleyerek açıklamalarına devam etti. En  nihayetinde Allah’ın huzurunda bana  borçları yoksa söylesinler o binanın tamamını ben yaptım dedi. Bu nedenle hakkını helal etmediğini de sözlerine ekledi.