Bakan açıkladı hesaplara para yatacak!

Bakan açıkladı hesaplara para yatacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Mart ayına ilişki olarak sosyal yardım desteği ödemelerinin başladığını açıkladı.

 

Gelen haberlere göre Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Zehra Zümrüt Selçuk, ödeme yapılacağını duyurdu. Bakan Selçuk gerçekleştirdiği bu açıklamaya ilişkin olarak şunları kaydetti;

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "2 milyon 667 binden fazla ihtiyaç sahibine yaklaşık 274 milyon TL'den fazla ödeme yapacağız’’ dedi.

Bununla birlikte Mart ayına ilişkin olarak sosyal yardım desteği ödemelerinin başladığını açıkladı. Selçuk, üç nakdi sosyal destek programıyla birlikte yaklaşık olarak 2 milyon 667 binden fazla ihtiyaç sahibine 274.302.419,78 TL ödeme yapacağını aktardı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Mart ayına ilişkin olarak da şartlı eğitim / şartlı sağlık, çoklu doğum ve kronik hastalık yardımları kapsamı içinde sosyal yardım ödemelerinin başladığını bildirdi.

İhtiyaç Sahibi Haneler

Kronik rahatsızlığından kaynaklı olarak 1.929 ihtiyaç sahibine 3,1 milyon Türk Lirası, kronik hastalıkları olanlara da nakdi yardım yapılacağını belirtti. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk şunları ekledi, "1.929 ihtiyaç sahibine 3.188.064,78 TL destekte bulunacağız" bilgisini verdi.