Yürüyerek günde 300 lira kazanıyorlar!

İstanbul sokaklarında enteresan bir meslek doğdu. İki çocukluk arkadaşı yaptığı girişimle, yürüyen reklam panolarını gençlere giydirerek markaların tanıtımlarını yapmaya başladı. Çocuklar günde 5 saat yürüyerek 300 lira kazanıyor.

Çocukluk arkadaşı olan Eyüp Uyanık ve Selami Temiz, reklam veren kurum ve markaların kampanyalarını geliştirme, verimliğini arttırmak için yürüyen reklam projelerini hayata geçirdiler. Yaklaşık 1 yıldır üzerlerinde çalıştıkları projedeki panolar ile markalar ürünlerinin tanıtımını sokak, sokak gezerek yapıyorlar.

gencler-icin-yepyeni-bir-meslek-dogdu-gunluk-5-13956487-8665-m.jpg

Günlük 300 Lira Kazanıyorlar

Pandemiyle birlikte dijitalleşmenin artış gösterdiği ve birçok markanın sosyal medya platformlarına geçiş yaptığını belirten Eyüp Uyanık, ‘’Yürüyen reklam mecralarıyla marka ve insan etkileşimini hayata geçirebildik. Markaların talep ettiği görüntü ve resim panolarda yayınlanıyor. Markalarla yaptığımız iş birliği kapsamında gençler, belirlenen cadde ve sokaklarda, panoları sırtlarına alarak yürüyecek. Ekranların içerisinde reklamlar dönecek. Biz taşıyıcılara günlük 250 ila 300 lira arası ödeme yapıyoruz’’ dedi.

Günlük, Haftalık veya Aylık Kiralama

İki arkadaş geliştirdikleri cihazı yaklaşık 1 yılda geliştirdiklerini aktarıyor. ‘’Belirlenen cadde veya sokaklarda yaklaşık 5 saat yürüyüp markaların tanımı yapılıyor. Markalar için özel renklerde üretebiliyoruz. Açılışlar, organizasyonlar ve lansmanları da panomuzu ekleyebiliyoruz. Günlük, haftalık veya aylık kiralama modellerimiz bulunuyor’’ dedi.

sosyal-medyaya-yeni-rakip-yuruyen-reklam-pano-3-13956487-o.jpg

Pil 8 Saate Kadar Gidiyor

Cihazın teknik özellikleri üzerine de bilgileri aktaran arkadaşlar, ‘’Ürün özel bir işletim sistemine sahip. Dış ortamda bulunan sıcak ve soğuğa karşı oldukça dayanıklı. Özel pil yapısıyla günde 7 – 8 saate kadar dayanıyor. Bizler bunu 10 – 12 saate kadar çıkartabiliriz. Cihazın üzerine ekleyeceğimiz kamera sayesinde uzaktan kontrol sağlıyoruz. Çantanın nerede olduğu, taşıyıcının yürüyüp yürümediği, dış ortamdaki sese kadar tüm detayları reklam veren kişilere gönderdiğimiz linkten ulaşabiliyor’’ diye eklediler.

sosyal-medyaya-yeni-rakip-yuruyen-reklam-pano-2-13956487-o.jpg

Etkili ve İşlevsel

Temiz şunları da ekledi, ‘’Sabit reklam panoları artık insanların dikkatini çekmiyor, önünden geçip gidiyorlar. Bu panolar ise insanların önüne bakarak yürüdüğü için doğrudan etkileşim sağlayabiliyor. Çok daha etkili oluyor. Maliyeti ise daha uygun ve işlevsel. İşin sosyal sorumluluk tarafı da bulunuyor. Taşıyıcılar para kazanıyor’’ dedi.