Yılmaz Özdil’den Erdoğan’a dikkat çeken yanıt

Yılmaz Özdil’den Erdoğan’a dikkat çeken yanıt

Sözcü gazetesinin yazarlarından birisi olan Yılmaz Özdil, bugünkü köşe yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın ‘’Gelecekte CHP diye bir partiye yer yok’’ sözleriyle ilgili olarak yazı yazdı.

 

Yılmaz Özdil, Sözcü gazetesinde kaleme aldığı köşe yazısının bir kısmı aşağıda;

"Asrın liderimiz “gelecekte cehape diye bir partiye yer yok” dedi. Bu lafı duyunca, Chp'yi tarihten silmeye çalışan liderlerin o eski şaşaalı günlerini hatırladım, nostalji yapasım geldi.

Kenan Evren mesela, ilk işi Chp'yi kapatmak olmuştu.

Kendisi ressamdı. Yağlıboya tablolar yapıyordu. Devletten malı götüren yalaka işadamlarımız Kenan Evren'in tablolarını pek beğeniyordu, darbecinin fırça darbelerine sahip olabilmek için açık arttırmalarda kıran kırana yarışıyorlardı.

Sergiyi bile gezmeden, tabloları bile görmeden kapış kapış satın alıyorlardı, hatta “biz peşin peşin ödemeyi yapalım, siz hangi tablonuzu takdir ederseniz onu verin” bile diyorlardı. Tiko para 110 milyar liraya satılan bile oldu. O günün Türkiye rekoruydu.

Turgut Özal iktidardı.

Lafı evirir çevirir Chp'ye getirirdi, “Chp zihniyetinin Türkiye'nin gelişmesinin önünde engel olduğunu” anlatırdı. Yalaka işadamlarımız elini, yalaka gazetecilerimiz kıçını öperdi. Mitinglerini organize eden meşhur danışmanı vardı, “Turgut beyin en büyük yağcısı benim, benim mesleğim yağcılıktır” diye övünürdü, sadrazam kılığına girer, maniler söyleyerek saz çalardı.

Papatyaları etrafında pervaneydi. Hasbahçe geceleri düzenliyorlardı, Osmanlı sultanlarının kaftanlarını giyerek, Yıldız Sarayı'nda balolar yapıyorlardı.

Chp'nin zor zamanlarını gördük. Chp'ye gönül verenlerin çok zor zamanlarını gördük.

Ama, öbürlerinin acınası durumuna düştüklerini hiç görmedik. Dolayısıyla, tecrübeyle sabit örneklerimize bakarsak… Asrın liderimiz Chp'nin gelecekte ne olacağını düşüneceğine, Akp'nin gelecekte ne olacağını düşünse, daha isabetli olur sanırım."