Yeni Yılda 100 Bin Memur Alımı Yapılacak

Yeni Yılda 100 Bin Memur Alımı Yapılacak

2021 yılında kamuya 100 bin memur alımı yapılacağı açıklandı. Bu yıl öğretmen, doktor, polis, sağlık görevlisi ve daha birçok alanda alım yapılacak.

Yeni Ekonomi Programı kapsamında 35 bin memur alımı sürüyor, buna ek olarak 2021 yılı içinde kamuya 65 bin alım daha yapılacak. Yeni alımlarla birlikte kamudaki engelli personel sayısı 64 bini geride bırakacak.

headline.jpg

Kurumlardan personel alımına ilişkin olarak duyurular gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda Gençlik ve Spor Bakanlığı 500 yurt yönetim memuru, Tarım ve Orman Bakanlığı 826 işçi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 250 uzman yardımcısı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 50 uzman yardımcısı alınacağını açıkladı. Ayrıca üniversitelerde bine yakın sözleşmeli sağlık personeli alınacağını açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı’da personel alımı yapacak olan bir diğer kurum. Genelkurmay Başkanlığı, Savunma Bakanlığı, Milli Savunma Üniversitesi ve Kuvvet Komutanlıkları’nda istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacağını duyurdu. Silahlı Kuvvetler uzman yardımcılığına alınacak olan personeller Genelkurmay Başkanlığı’nda görev yapacak, Milli Savunma uzman yardımcılığı görevine alınacak olan personeller ise MSB Ankara merkez teşkilatında görev yapacak. 31 Ocak 2021 son başvuru tarihi.

milyonlarca-memur-isyanda-zam-oranlari-degisecek-mi-led.jpg

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’de personel alımı yapacak, kurum 24 asistan hava trafik kontrolörü alımı yapacak. Personel alımı yapacak bir diğer kurum ise Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, kurum 30 bilişim uzman yardımcısı alacak. BTK’nın personel alımı yazılı ve sözlü olmak üzere 2 aşamada yapılacak. Bir önceki sınavda dolmayan kadrolar için alım yapılacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.