Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan'dan tarihi itiraf, Hepimizi silip süpürebilir

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan'dan tarihi itiraf, Hepimizi silip süpürebilir

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan bugünkü yazısında Türkiye'de insanların hızla İslam'ı terk edip deizme yöneldiğini iddia ederek; "Toplum, İslâmî duyarlıklarını yitiriyor, İslâm’ı terk ediyor hızla...Gelen dalga hepimizi silip süpürebilir"

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan’dan, toplumun İslam dinini terk ederek deizme yöneldiğine dair şok edici bir iddia geldi.

Kaplan, yaklaşık 10 sene içinde İslam dininin protestanlaşacağını, müslüman insanların hayatlarından çekileceğini, camilerinde boş kalacağını belirtti.

cumhurbaskanligindan-yusuf-kaplan-a-rahat-ol-telefonu-768649-5.jpg

Gençleri Suçlamıyorum, Devlet ve Biz Suçluyuz

İslam’ın bireysel bir inanç meselesi haline dönüştürülmesinin İslam’ın ölüm fermanı haline geleceğini söyleyen Kaplan, İslam’dan boşalan yerin ise deizm, din dışı kutsallıklar ve ideolojiler ve nihilzim gibi       biçimlerin alacağını ifade etti.

Kaplan, bu noktada suçlu olanın gençler değil, onları bu durumun eşiğine getiren devleti ve herkesi suçladığını dile getirdi. Toplumda islami duyarlılıkların hızla terk edildiğini ve deizm gibi inançların çığ gibi yaygınlaşmaya başladığını söyledi.

Böyle Giderse 10 Yıl İçinde

Bu durumun böyle gitmesi halinde 10 yıl içinde İslam dininin protestanlaşacağını, vakit namazlarında dahi camilerin boş kalacağını, “Cuma ayinleri yapılan kiliselerin derekesine düşebilir” dedi.

İslam’ın hayatı devam ettiren bir kaynak olması konusunda İmam Hatip Liselerine büyük iş düştüğünü, bundan dolayı İHL niteliklerinin artırılması konusunda projelerin yapılması gerektiğini ifade etti.

Gerekli adımların atılmaması halinde İslam’ın sosyal hayattan da uzaklaşma tehlikesinin olduğunu vurguladı.

Gelen Dalga Hepimizi Silip Süpürebilir

Kaplan, toplumun İslami duyarlılıklarını yitirmeye başladığını ve hızlı bir şekilde İslam dinini terk ettiğini belirtti.

Postmodern popüler teknopagan kültür, dromokratik kültür, gençlerin mankurtlaşmasının İslam’ın terk edilmesine neden olabileceğini söyledi. Toplumun İslam’ı terk etmesinin sonuçlarının ise ağır olabileceğini, İslam’ın yitirilmesi ve terk edilmesinden dolayı elimizde bulunan toprakların gitmesi ve tarihten çekilmemiz ile sonuçlanabilir açıklamasında bulundu.

resized-f06c0-8a260ef5mansetc.jpg

Kaplan, “Herkesi uyarıyorum, İslam’ı terk edenler bu ülkeyi leş kargalarına dekor yapmaktan çekinmezler. Bunun neye malolabileceğini bile düşünmezler.” dedi. Kaplan, toplumun İslami omurgasını ve duyarlılıklarını yitirmesinin toplumun erimesi ve tarihten çekilmesi ile sonuçlanacağını söyledi.

Benden Uyarması

Kaplan, “İslam’ın terk edilmesi girişimini tersine çevirmek için mücadele ediyorum. Hiçbir zaman konformist birisi olmadım, elimi taşın altına koydum. Türkiye’nin önünü açacak öncü kuşakların tohumunu ekmek için çırpınıyorum” açıklamasında bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.