Yaşaması İçin Hamile Kalması Gerekiyor

Yaşaması İçin Hamile Kalması Gerekiyor

Bahriye Çamyaran doğumundan bu yana ciddi rahatsızlıklar yaşamaya devam ediyor. Kanseri yenmesinin ardından böbreklerinde tümör çıktı. Şimdi de yaşamına devam ettirebilmesi için hamile kalması gerekiyor.

 

 

Bahriye Çamyaran doğumundan bu yana ciddi rahatsızlıklar yaşamaya devam ediyor. Kanseri yenmesinin ardından böbreklerinde tümör çıktı. Şimdi de yaşamına devam ettirebilmesi için hamile kalması gerekiyor.

 

Bahriye Çamyaran Kastamonu’da henüz 2 yaşındayken Serebral Palsi hastalığına yakalandı. Bu hastalıktan sonra kan kanseri, lösemi olduğunu öğrendi ve 8 yıl boyunca bununla mücadele etti. Şimdi de böbreklerindeki tümör yüzünden yaşamını devam ettiremiyor. Tümörü alt edebilmesi için tek şansı hamile kalması.

 

Kastamonu’da yaşayan bir çocuk annesi Bahriye Çamyaran, henüz 2 yaşındayken Serepral Palsi hastalığını yaşadı. Bu hastalık yüksek ateş sonucu beynin oksijensiz kalması anlamına gelmektedir. Yaşamını bu şekilde yürütmeye çalışırken kanser olduğunu öğrendi. 8 yıl gibi büyük bir süre boyunca bu hastalıkla savaştı. Verdiği yaşama mücadelesinde ise hayata tutundu. Yaklaşık olarak 1 yıl önce rahatsızlığı nedeniyle hastaneye başvurdu ve böbreklerinde tümör olduğunu öğrendi. Bunun öğrenilmesiyle birlikte Bolü Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi göremeye başladı. 12 aydan daha fazla tedavi gören Bahriye Çamyaran’ın böbreğindeki tümör çıkartılamadı.

Doktorlar, bu hastalıktan kurtulmak ve kadının yaşamına devam etmesi için son çare olarak hamile kalmasını önerdi. Yaşadığı birçok hastalığından kaynaklı normal şekilde hamile kalamayan Bahriye Çamyaran, tüm bebek yöntemiyle hamile kalabilecek. Bunun gerçekleşmesi için hayırseverlerden yardım bekliyor. 1 çocuk annesi olduğu için Sağlık Bakanlığı tarafından gerekli desteğin verilmediğini ve valilik izni çıkartılarak yardım topladığını belirtti.

Hastalıktan Kurtulmak İçin Hamile Kalması Gerekiyor

Bahriye Çamyaran, hastalıktan kurtulabilmesi için hamile kalması gerektiğini belirtti ve şunları ekledi; ‘’Böbreklerimde oluşan tümör sonucunda yapılan tedavilerde bana hamile kalmam gerektiği bildirildi. Ancak 12 aydan bu yana kadar tedavi görmemden kaynaklı yumurta rezervinin oldukça az olması gibi bir durum doğdu. Yani normal yollardan hamile kalmam mümkün değil. Kurtulmanın tek yolu hamile kalmamdan geçiyor. Aksi taktirde böbreklerimi kaybedeceğim’’ dedi.

Tüp Bebek Şart

42 yaşındaki kadın yumurtalık rezervlerinin oldukça az olmasından kaynaklı tüm bebek üzerinden hamile kalabileceğini belirtiyor. Doktorların kendisine bu şekilde belirttiğinin aksi durumda böbreklerini kaybetme durumu olduğunun altını çizdi. Tüp bebek sahibi olabilmek için maliyeti de karşılayamayan kadın, hayır sever bireylerden yardım bekliyor. 42 yaşındaki kadının 6 ay ila 12 ay arasında hamile kalmaması durumunda böbreklerinin alınması gerekecek. Böbreklerinin alınması gibi bir durumda da kadının yaşamı makinelere bağlı bir şekilde gerçekleşecek.

42 yaşındaki kadın 1 yaşındaki oğlunu annesiz bırakmak istemediğini belirterek hayırsever iş insanlarında yardım bekliyor. Valilik izni de verildiği için yasal olarak yardım edilmesinde herhangi bir problem bulunmuyor. Kastamonu’da birçok kişinin de seferber olduğuna dair bilgilerin olduğunu söylemekte fayda var. Önümüzdeki günlerde Bahriye Çamyran’ın sağlık durumundaki gelişmeleri ve değişimler hakkında bilgilendirmeli sizlere sunacağız.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.