Virüse Karşı Ek Tedbirler Gelecek Mi? Yılın Son Kabine Toplantısı’nda Neler Konuşulacak?

Virüse Karşı Ek Tedbirler Gelecek Mi? Yılın Son Kabine Toplantısı’nda Neler Konuşulacak?

Yarın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, yılın son Kabine Toplantısı’na ev sahipliği yapacak. Koronavirüse karşı yeni tedbirler alınıp alınmayacağı merak konusu.

Gözler artık yılın kabine toplantısına çevrilmiş durumda. Kabine 2020 yılında yarın son kez Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya gelecek. Toplantının ana maddeleri arasında koronavirüs salgının ile mücadele bulunuyor.

ek-tedbirler-gelecek-mi-gozler-yilin-son-kabine-13828173-3108-osd.jpg

Toplantı Ne Zaman?

Yılın son toplantısı yarın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak. Toplantıda 2020 yılının genel bir değerlendirmesi yapılacak, ekonomi, ulaşım, alt yapı yatırımları, dış politika, sağlık gibi konu başlıkları değerlendirilecek. Kabine’nin ana gündem maddesi yine koronavirüs salgını olacak. Yılbaşında uygulanacak olan 4 gece 3 günlük sokağa çıkma yasağı değerlendirilecek. Erdoğan, daha önce yaptığı açıklamalarda evlerde ve otellerde parti verilmesine izin verilmeyeceğini duyurmuştu. Kabine Toplantısı’nda yılbaşına yönelik ne gibi önlemler alınabileceği değerlendirilecek. Ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da Toplantı’da bir sunum yapması ve alınabilecek önlemleri değerlendirmesi bekleniyor.

Aşılama Süreci

Gündemin en önemli maddelerinden bir tanesi de aşılama süreci olacak. Pazartesi günü Türkiye’nin Çin’den sipariş ettiği koronavirüs aşıları gelmiş olacak. İlk etapta 3 milyon doz aşının geleceği açıklanmıştı. Kabine Toplantısı’nda aşılamayla ilgili olarak nasıl bir yol izleneceği ve kimlerin hangi öncelikle aşı olacağı gibi konular masaya yatırılacak.

kabine-depo1-16-9-1603179626.jpg

Dış Politika

Erdoğan’ın 2021 yılında Avrupa Birliği ve Amerika’ya yönelik olumlu mesajları Kabine’nin önemli gündem maddelerinden olacak.

Yeni Tedbirler Gelecek Mi?

Kabine Toplantısı’nda koronavirüs salgının ülkemizde gidişatı değerlendirilecek, salgına karşı ek tedbirler alınması gerekiyorsa, tedbirler alınacak. Eğer yeni tedbirler alınırsa bunun yarın Kabin Toplantısı sonrasında Erdoğan tarafından açıklanması hem de 2021 yılına yönelik mesajlar vermesi bekleniyor.