Twitter Kapatılıyor mu? 28 Bin Talep Gönderildi!

Twitter Kapatılıyor mu? 28 Bin Talep Gönderildi!

Rusya’dan Twitter için tepki yükseldi. Son aylarda birçok devlet tarafından eleştiri konusu olan ve hükümetlerin tepki gösterdiği Twitter’a bir eleştiri de Rusya’dan geldi.

 

Rusya’dan Twitter için tepki yükseldi. Son aylarda birçok devlet tarafından eleştiri konusu olan ve hükümetlerin tepki gösterdiği Twitter’a bir eleştiri de Rusya’dan geldi. Anti demokratik ülkeler sıralamasında zirvelere oynayan Rusya’nın çıkışı birçok kullanıcı tarafından samimiyetsiz bulunurken Rusya bugüne kadar Twitter’a dair 28 bin talep gönderdiklerini açıkladı.

Yasadışı 3 bin tane içeriğin Twitter’a bildirildiğini açıklayan Rusya Hükümeti, bu içeriklerin kaldırılmadığını belirterek, paylaşılan bu gönderilen Rusya yasalarına aykırı olduğunu belirtti. Twitter’ın Rusya’nın yasalarını kasıtlı bir şekilde ihlal ettiğini açıklayan Rusya Siber Gücü, 2017 yılından beri Twitter’da paylaşılan bazı yasa dışı gönderilen bildirildiğini belirterek bu gönderilerin kaldırılması için 28 bin talep gönderildiğini belirtti.

1347907.jpg

Twitter’ın Rusya Hükümeti ile yaşadığı bu durumdan kaynaklı 8 milyon Rus parası cezası alabileceği konuşulurken, Twitter’ın bu konuda herhangi bir adım atıp atmayacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Öte yandan Twitter’ın öz kitlesinin devletlerin baskılarına karşı uygulamanın tutumunu takdir ettikleri de ifade edilmekte.