Tüm Ülkede Elektrik Kesintisi Gündem Oldu! Sosyal Medya...!

Tüm Ülkede Elektrik Kesintisi Gündem Oldu! Sosyal Medya...!

Pakistan’da ülke genelinde yaşanan elektrik kesintisi herkesi şaşkına çevirdi. Sebebi bilinmeyen elektrik kesintisi bir anda tüm dünyada gündem olurken, Pakistan’ın büyük bir kısmında aynı anda yaşanan elektrik kesintisi tedirginliği de beraberinde

 

 

Pakistan’da ülke genelinde yaşanan elektrik kesintisi herkesi şaşkına çevirdi. Sebebi bilinmeyen elektrik kesintisi bir anda tüm dünyada gündem olurken, Pakistan’ın büyük bir kısmında aynı anda yaşanan elektrik kesintisi tedirginliği de beraberinde getirdi. Son verilen bilgilere göre elektrik kesintisinin devam ettiği sebebinin ne olduğunun bilinmediği açıklanırken, sosyal medya tüm dünya gündeminde yaşanan bu elektrik kesintisi vardı. Pakistan’ın başkenti İslamabad’da dahil birçok şehirde yaşanan elektrik kesintisine dair yaşanan sorunun kaynağı ekiplerce araştırılmaya ve sorunun çözülmesi için uğraş verildiğine değinildi.

thumbs-b-c-f856c81754c2c8930e6e53c864f58cb0.jpg

Elektik gücünde yaşanan kesintisi sebebiyle başkent İslamabad karanlığa gömülürken; Karaçi, Lahor, Mutlan ve Ravalpindi şehirlerinde de yine elektrik kesintisi yaşandı. 5 büyük şehirde yaşanan elektrik kesintisi neredeyse tüm Pakistan’ı kapsamakla birlikte yaşanan bu olay üzerine uzman ekipler hızlıca devreye girdi. Çalışmaların sürdüğü Pakistan’da henüz yaşanan güç kesintisinin sebebine dair bir açıklama yapılmadı.

 

Başbakan Danışmanı Açıklama Yaptı

Başkent İslamabad Emniyet Müdürlüğü konuya dair açıklama yaparken, Ulusal Elektrik hatlarında sorun olduğunu belirterek, elektriklerin gelmesinin uzun süreceğini belirtti. Emniyet Müdürlüğü’nün açıklamasının ardından özellikle Twitter’da ciddi bir artış gösteren elektrik kesintisine dair paylaşımlar hızla yayılmaya devam etti. Bu yaşananlar üzerine Başbakan İmran Han’ın danışmanlarından Şahbaz Gill konuyla ilgili açıklama yaptı. Ulusal çapta bir elektrik kesintisi yaşandığını itiraf eden Gill, ekiplerin hızlı bir şekilde çalışmalara başladığını ve sorunun giderilmesi için uğraş verdiklerini belirtti.

1043547179-0-114-1200-764-1000x541-80-0-0-23a70c3e3cfe4f7f35188b3f8c641776.jpg

Pakistan Enerji Bakanlığı’ndan da konuya dair açıklama gelirken, yaşananlar üzerine ekiplerin çalışmalara başladığı ifade edilirken, bakanın konuyla bizzat ilgilendiği belirtildi. Güç dağıtımının belirlenemeyen ani bir sebeple bir anda 50’den sıfıra düştüğünü ifade eden Enerji Bakanlığı, konuya dair çalışmaların sürdüğünü belirterek, elektrik kesintisinin kontrol altına alınmaya çalışıldığını ifade etti. Yaşananlar üzerine sosyal medyada dünya gündemine oturan Pakistan elektrik kesintilerine dair birçok komplo teori ile birlikte endişeli olduklarını ifade eden sosyal medya kullanıcıları da oldu. Yaşananlara dair ilerleyen saatlerde daha net açıklamalar beklenirken yaşanan elektrik kesintisinin de hala devam ettiği belirtildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.