Trendyol Güvenilir Mi?

Trendyol Güvenilir Mi?

Türkiye’nin en popüler e- ticaret sitelerinden birisi olan Trendyol, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu büyümenin yanı sıra e- ticaret ile tanışmamış birçok insan ‘’Trendyol güvenilir mi?’’ sorusunu soruyor.

 

Türkiye’nin en popüler e- ticaret sitelerinden birisi olan Trendyol, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu büyümenin yanı sıra e- ticaret ile tanışmamış birçok insan ‘’Trendyol güvenilir mi?’’ sorusunu soruyor.

Dijital dünya her geçen gün artmaya ve büyümeye devam ediyor. Bu büyümenin en göze çarpan noktası ise dijital e- ticaret siteleri oldu. Artık alışveriş yapmak için çarşıya, mağazaya hatta markete dahi gitmeye gerek kalmıyor. Dijital platformlar üzerinden hızlı bir şekilde tedarik edebilme koşuluna sahipsiniz. Fakat e- ticaret sitelerinden alışveriş yaparken dikkatli olmalısınız aksi takdirde istenmediğini durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Türkiye’de gerçekleşen birçok e- ticaret dolandırıcılığı ve verilen siparişin aynısının gelmemesinden kaynaklı olarak insanlar, bu platformlara dair güven sorunları yaşıyor. Bu platformdan birisi de Trendyol. Türkiye’nin en büyük e- ticaret sitelerinden birisi olan Trendyol’a dair de birçok güven sorunu bulunuyor. Fakat haberimizinden ana başlığı olan ‘’Trendyol güvenilir mi?’’ sorusunun cevabı ‘’Evet, Trendyol güvenilir’’ olacaktır.

Trendyol, vergisini ödeyen ve binlerce farklı mağaza profiline sahip olan bir platform. Keza son dönemlerde İngiltere, Ukrayna ve Almanya gibi ülkelerde de aktif olarak görev almaya ve orada hizmet vermeye başladı. Gerekli yasal prosedürleri yerine getiren bir mağaza olmasının yanı sıra birçok kampanyalı avantajlarıyla da hizmet vermeye devam ediyor.

f378b25a-a5f3-45ae-9b16-c7de808a108cecommerce-seo-tips-945x668.jpg

Havuz Sistemi

Trendyol’un ana mantığından kısaca bahsetmek gerekirse, binlerce farklı mağaza Trendyol hesabı açarak kendi ürünlerini satmaktadır. Bu mağazalar görselleri, detayları ve fiyatları kendileri belirlemektedir. Trendyol yönetimi ise bunun denetlemesini ve alışveriş koşullarını yaratmayı sağlamaktadır.

Havuz sisteminin avantajı ise şu şekilded​​​​​​​ir, sizler Trendyol’da bir ayakkabı aldığınızı varsayalım. Bu ayakkabının fiyatını peşin bir şekilde ödüyorsunuz. Fakat bu direk satıcının banka hesabına düşmemektedir. Trendyol, sipariş verdiğiniz ürünün sizlere sorunsuz ulaşacağını teyit ettikten sonra satıcı mağazaya ücret ödemektedir. Yani paranız direk satıcıya gitmez ve havuzda tutulur. Siparişiniz elinize geldikten sonra sizin teyit etmenizle birlikte alışveriş tam anlamıyla gerçekleşir.

Global Bir Şirket

Herhangi bir e- ticaret sitesinin güvenli olup olmayacağını anlayabileceğimiz ilk noktalardan birisi ulusal, yerel veya global olup olmadığını denetlemektir. Elbette ki yerel ve küçük ölçekte hizmet veren birçok e- ticaret şirketi bulunuyor. Bunların araştırmasını doğru bir şekilde gerçekleştirmek son derece önem taşıyor. Örneğin satın alacağınız ürün, küçük ölçekteki bir e- ticaret sitesinde bulunuyor. O halde o web adresine dair araştırma yapabilirsiniz.​​​​​​​

Trendyol’a bakılınca şu ana kadar sorunsuz milyonlarca alışveriş gerçekleştirildi. Fakat halk arasında müşteri memnuniyetsizliği, e- ticaret sitesinin satış güvenirliğiyle karıştırılıyor. Bilindiği üzere Trendyol, bünyesinde binlerce farklı satıcı barındırıyor. Bu satıcılardan kaynaklı veya yoğunluktan kaynaklı olarak siparişlerin geç gelme gibi durumları yaşanabiliyor. Bu detayların her e- ticaret sitesinde olduğunu unutmamak gerek.

basarili-eticaret-720x460.webp​​​​​​​

14 Gün İçinde İade

Trendyol’dan bir ürün aldınız ve bu ürünü beğenmediniz. O halde onu hemen geri gönderebilir, paranızı alabilirsiniz. Trendyol’un en büyük avantajlarından birisi de satın aldığınız ürünü 14 gün içerisinde geri iade edebilme hakkına sahip olmanızdır. Keza bu 14 günlük iade hakkı sadece Trendyol’a özel olmamakla birlikte yasal bir haktır. Fakat Trendyol gibi e- ticaret siteleri bu tarz geri iadeleri hızlı bir şekilde işleme alıp, sonuca var​​​​​​​abiliyor. Bu yüzden 14 gün içinde iade etme oldukça avantajlı bir hak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.