Tokiden Dar Gelirlilere Konut Müjdesi!

Tokiden Dar Gelirlilere Konut Müjdesi!

Çekilişsiz kurasız konut: TOKİ’den Düşük Gelirli vatandaşlarımıza 35 Bin TL’lik çok uygun Ev Satışı! TOKİ Evleri Hangi şehirlerde Olacak? TOKİ yurttaşların dar gelirli veya asgari ücretli bulunan vatandaşların da ev sahibi olmaları adına farklı yollar

Çekilişsiz kurasız konut: TOKİ’den Düşük Gelirli vatandaşlarımıza 35 Bin TL’lik çok uygun Ev Satışı! TOKİ Evleri Hangi şehirlerde Olacak? TOKİ yurttaşların dar gelirli veya asgari ücretli bulunan vatandaşların da ev sahibi olmaları adına farklı yollar ile ev fırsatı sunmayı sürdürüyor. Bu noktada TOKİ tüm açıklamaları vatandaşlara yapmaya devam ediyor. İhtiyacı bulunanlar da açıklanan yeni listeler bünyesinde olan evler için de 35 ve 110 bin gibi bir miktarda arasında peşinat vererek ev sahibi olma fırsatını elde edebilecekler.

600x314-tokiden-dar-gelirliye-280-bin-konut-tokinin-konut-projesinde-hangi-ilde-fiyat-ne-1563953289678.jpeg

TOKİ yurttaşların dar gelirli veya asgari ücretli bulunanların da ev sahibi olmaları adına farklı şekillerde ile ev fırsatı sunmayı sürdürüyor. Bu noktada TOKİ tüm açıklamaları vatandaşlara yapmaya devam ediyor. İhtiyacı bulunanlar da açıklanan yeni listeler noktasında olan evler için de 35 ve 110 bin gibi miktarlarda peşinat vererek ev sahibi olma fırsatını elde edebilecekler. Satışlar kura veya çekiliş ile olmayacak ve öncelik noktasında verilmeye olmaya devam edilecek. 1 + 1, 2 + 1, 3 + 1 olmak üzere satışlar yerini almaya büyük bir hızla başladı. Evlerin yalnızca dar gelirli veya aynı zamanda asgari ücretli çalışan yurttaşlar için verilecek olduğunu da dile getirilmiş oldu. TOKİ tam 11 tane ilde düşük peşinatlar verilmesi şartı ile 1 + 1, 2 + 1, 3 + 1 olmak üzere ev satışları bulunduğunu duyurdu. Bu noktada ülke genelinde pek çok evi bulunmayan vatandaş ev sahibi olma şansını elde etti.  Düşük peşin ödeme olanaklarının beraberinde taksitler ile ödeme şansı da devamında olacak. TOKİ bünyesinde ev almak için belirli koşullara uymak şartı bulunuyor.

TOKİ 35 bin TL den verilmekte olan peşinatlar ile ev sunmayı sürdürüyor14 Ekim 2020 Çarşamba tarihi içerisinde ortaya çıkacak durum Ankara Bilkent otel ve konferans adresinde beraberinde TOKİ İstanbul hizmet binası noktasında yapılacak. 

 

Emekli - asgari ücretli çalışan ve ayrıca  dar gelirli ailelere ev imkanı!

 

TOKİ tarafından sunulmakta olan evler bu kez de dar gelirli vatandaşlara satışa çıkacak. Dar geliri bulunmakta olan aileler adına yapılacak olan bu satışlar sırasında tespit edilmiş olan müracaat tarihleri içerisinde yapılması gereken işlemler yapılacak. Başvuruda bulunmak isteyen yurttaşlar da belirli koşullar da aranıyor. Aranan bu koşullar ise;

TC vatandaşı olarak ülkemizde yaşıyor almak

Başvuru yapılacak konut için evlerin bulunduğu ilde en az bir yıl bulunmak  üzere il nüfusa kayıtlı olmak veya bu şehirde ikamet ediyor olmak

Başvuru yapacak vatandaşta, bekar çocuklarda veya zatında kat mülkiyeti yer almaması

En az 25 yaşını bitirmiş olmak.

Dul ve yetim bulunan çocuklarda öncelikli olmak.

Aylık hane içine giren aylık miktarının en fazla 5500 TL bulunması koşulları aranıyor.

Başvuru girişimleri da TC. Halk bankasına ait tüm noktalarda veya e devlet üzerinden gerçekleştirmek mümkündür. Açık satışın yapılıyor bulunduğu iller TOKİ başkanlığı ile birlikte yapılacak evler noktasında belirli iller bulunmaktadır. Alt gelir grubu içerisinde yer almakta olan olan aileler için yer alacak ev satışlarının yer almış bulunduğu şehirler Van Tokat Zonguldak Çorum Bursa Sivas Ankara Giresun Mersin Afyonkarahisar Rize Denizli Balıkesir olarak da tespit edildi.

 

TOKİ hizmeti neticesinde verilecek olan konutlar Ev sahibi olmayı isteyen yurttaşların Toplu Konut İdari Başkanlığı ile birlikte verilen seçeneklerde pek çok standartların yer bulmasına da dikkat etmek gerekiyor. Dar geliri olan vatandaşlar adına sunulmakta olan evler de 1 + 1, 2 + 1, 3 + 1 ve 4 + 1 şeklinde yer almasının beraberinde % ondan başlayan miktarlarda peşinat fiyatlarından 12 - 20 ve 25 noktalarına kadar artması de bekleniyor. TOKİ peşinat ödemesini yapan yurttaşlar için en fazla 240 ay süreden başlamakta olan taksitler ile ödeme olanakları verirken; 144 - 180 - 216 ve 240 ay gibi taksitlendirme alternatifleri de yer almakta.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum