TOKİ'den 115 Bin TL'ye Kurasız Ev! 180 Ay Vadeli 565 TL Taksitlerle

TOKİ'den 115 Bin TL'ye Kurasız Ev! 180 Ay Vadeli 565 TL Taksitlerle

TOKİ Başkanlığınca, Kasım ayı sonunda başvuruların yapılacağını duyurduğu yeni bir ev satış ilanları yayınladı. Kura çekilmeden yapılacak ev satışlarına başvuru yapmak isteyen insanlar için fiyat ve ödeme bilgilerini açıklayan TOKİ Başkanlığı, evlerin

 

 TOKİ Başkanlığınca, Kasım ayı sonunda başvuruların yapılacağını duyurduğu yeni bir ev satış ilanları yayınladı. Kura çekilmeden yapılacak ev satışlarına başvuru yapmak isteyen insanlar için fiyat ve ödeme bilgilerini açıklayan TOKİ Başkanlığı, evlerin 115 bin TL'den başlayan fiyatlarla satılacağını söyledi. Ayrıca alıcılara 180 ay vadeyle ve aylık 565 TL taksitle ödeme imkanları da sağlandı.
1-002.jpg
Alt gelir grubu olanlar 2+1 konut satışı için TOKİ Başkanlığı yeni bir duyuru yaptı. Kısa süre öncesi yayınlanan ev satış duyuruların da, uygun fiyatlar ve kolay ödeme fırsatlarıyla ev almak isteyen insanların başvuru nasıl yapabileceklerini adım adım anlatı.

 Toki'den Açık Ev Satış Duyurusu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nca duyurulan kura çekilmeden açık satış ev satışları Kırıkkale Yuva Projesinden olacağının bilgisi verdi. Bu projede yer almakta olan evlerin 251 adetini satacak olan TOKİ Başkanlığı başvurularını Ziraat Bankası’nın alacağını bildirdi. Ev satışlarıyla ilişkili bir ödeme planı yayınlayan kurum satış süresine dair şu açıklamalarda bulunmuştur. 

‘Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 251 adet ev; ön koşulsuz, kurasız başvuru önceliğine göre ev almak ve seçme fırsatı ile 30 Kasım 2020 - 31 Aralık 2020 tarihlerinde Açık Satış yapılacaktır.’ Bu açıklamada insanlara Kasım sonundan Aralık sonuna kadar başvuru önceliğine göre ev satışı yapılacaktır.

 Ödeme Bilgiler 

TOKİ söz konusu olan evlerin tamamının 2+1 olacağını bildirdi. Evlerin büyüklükleri 75 metrekare olduğunu açıkladı kurum evlerin net 59 metrekare büyüklüğünde olduklarını söyledi. Ev satışları115 bin TL ile 154 bin TL aralığında değişen fiyatlar ile yapılacağını bildiren TOKİ Başkanlığı ödemeler aylık olarak 565 TL taksitlerle yapılacağını duyurdu. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.