Tereyağı Diye Yemişiz, Süt Diye İçmişiz! Akıl Almaz Vicdansızlık!

Tereyağı Diye Yemişiz, Süt Diye İçmişiz! Akıl Almaz Vicdansızlık!

Son yıllarda marketlerde satılan ambalajlı besinlerden kaçınarak doğal ürünlere yönelmeye başlayan vatandaşları şok edecek bir gelişme yaşandı. Daha doğal ve sağlıklı olduğu gerekçesi ile doğal süt ve süt ürünlerini almaya başlayan vatandaşları

 

 

Son yıllarda marketlerde satılan ambalajlı besinlerden kaçınarak doğal ürünlere yönelmeye başlayan vatandaşları şok edecek bir gelişme yaşandı. Daha doğal ve sağlıklı olduğu gerekçesi ile doğal süt ve süt ürünlerini almaya başlayan vatandaşları şok edecek haber DHA tarafından yapıldı. Bazı fırsatçı kimselerin bu doğal süt ve süt ürünlerine hileler karıştırdığı haberini yapan DHA olayı açığa çıkardı.

 

Bu Hile Çok Ciddi Sağlık Sorunlarına Neden Oluyor!

dogal-sut-urunleri-sektorunde-en-buyuk-problem-hileli-urunler.jpg

Profesör Doktor Vedat Göral tarafından konuya açıklık getirilirken, süt ve süt ürünlerinde yapılan bu hilelerin büyük sağlık problemlerine neden olabileceği ifade edildi. Bu kişilerin daha çok süt elde etmek adına başvurdukları bir hileleri olduğunu ifade eden Göral, sütün doğal yapısının bu şekilde bozulmaya uğradığını belirtti. Soda, karbonat ve kabartma tozu gibi ürünleri süt ve süt ürünlerinde kullanarak bu tarz hilelere girişen kişilerin büyük vicdansızlık yaptığını ifade eden Profesör, süte kimyasal olan maddelerden formalinin de eklendiği belirtti. Bu madde sebebiyle kişilerde astım, nefes darlığı ve ajerjik birçok problemin ortaya çıkabileceğini belirten Göral, bunun daha ciddi bir şekilde ölüme bile sebep olabileceğinin unutulmaması gerektiğini söyledi. Yine melamin, hidrojen peroksit gibi maddelerde bu hile ile süte karıştırıldığı Göral tarafından belirtildi.

Bu tür hilelere karşın muhakkak bilinen markaların alınması gerektiğini belirten profesör, doğal süt ve süt ürünleri alırken tanıdık kimselerden alınması gerektiğini de ifade etti. Güvenilmez ve tanınmayan kişilerden asla bu tarz şeylerin alınmaması gerektiğinin altını çizen Göral, daha büyük sorunların altında bu tarz nedenler yatabilir uyarısını yaptı. Merdiven altı yerlerde bu tarz hilelerin olabileceğini söyleyen Göral, bu konuda vatandaşların çok dikkat etmesi gerektiğine vurgu yaptı.

 

Tereyağda Farklı, Yoğurtta Farklı Kimyasallar!

Tereyağı ve yoğurt için daha fazla ürün elde etmek için farklı kimyasal maddelerin kullanıldığını ifade eden Göral, tereyağında patates, mısır özür yağı, gıda boyası ve bazı hayvansal yağların kullanıldığını belirtti. Bu hile ile tereyağın ciddi şekilde bozulmaya uğradığını belirten profesör, yoğurdun içine ise nişasta, jelatin ve pektin gibi kimyasalların eklendiğini söyledi. Bu sebeplerle vatandaşların oldukça dikkat etmesi gerekliliğine bir kez daha vurgu yaptı.

Bu hileli ürünler ile birlikte çocukların ciddi zararlar gördüğünü ifade eden Göral, gelişim için gerekli süt ve süt ürünlerinin kimyasal olması çocuklarda daha büyük sağlık sorunlarına neden olabileceğinin de altını çizdi.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.