Telefonuna Gelen Mesajdan Dolayı 9 Bin Lirasını Kaptırdı!

Telefonuna Gelen Mesajdan Dolayı 9 Bin Lirasını Kaptırdı!

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde yaşayan Ş.Ö. isimli kadın telefonuna gelen mesajdaki linke tıkladı, banka hesabındaki 9 bin lirasını kaptırdı.

Gölbaşı ilçesinde yaşayan 1 çocuk annesi Ş.Ö., isimli kadına sosyal medya hesabı üzerinden bir mesaj geldi. Dolandırıcıların göndermiş olduğu linkin arkadaşı tarafından gönderildiğini bundan dolayı da güvenli olabileceğini düşünerek tıkladığını ifade eden Ş.Ö.’nün linke tıklamasının ardından banka hesabında bulunan 9 bin lirası boşaltıldı. Ş.Ö. hesabında sadece 36 liranın kaldığını ifade etti.

telefonuna-gelen-mesajdaki-linke-tikladi-13886705-5655-o.jpg

36 Lirası Kaldı

Ş.Ö., banka hesabında 9 bin lirasının olduğunu, ancak linke tıkladıktan sonra sadece 36 lirası kaldığını belirtti. Ş.Ö., dolandırıcıların kız arkadaşının sosyal medya hesabını çaldığını ve kendisine de kız arkadaşı aracılığıyla mesaj gönderildiğini dile getirdi.

Pandemi Yardımı Zannetim

Ş.Ö., arkadaşından kendisine gelen mesajın pandemi destek yardımı olduğunu ve bin 500 TL geri ödemesiz yardım verileceğini yazdığını belirtti. Mesajın arkadaşından geldiğini düşündüğü için güvenli olduğunu zannettiğini, linke tıklayarak başvurusunu yaptığını, aradan birkaç gün geçtikten sonra ise banka hesabına baktığında 9 bin liranın bulunmadığını gördüğünü dile getirdi. Hemen arkadaşını aradığını, arkadaşının kendisine hesabının çalındığını söylediğini, dolandırıldığını anladığı zaman da bankaya başvurduğunu belirtti. Bankadan hesabının bloke edilmesini istediğini ancak bankanın olumsuz yanıt verdiğini, hesabın bloke edilmesi için bankaya tekrar başvuru yapacağını ifade etti.

tikladigi-link-yuzunden-9-bin-tl-parasindan-oldu-13886705-7219-o.jpg

Ş.Ö., vatandaşları kendisi gibi tuzağa düşmemeleri ve telefonlarına gelen yardım linklerine tıklamamaları konusunda uyardı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.