Telefonla Para Kazanma

Telefonla para kazanma günümüzde birçok kişinin merak ettiği alanlardan birisidir. Sizler için oluşturduğumuz bu rehber, telefon üzerinden para kazanabilmenizi sağlayacak. Karşınızda telefonla para kazanma yöntemleri…

Telefonla para kazanma günümüzde birçok kişinin merak ettiği alanlardan birisidir. Sizler için oluşturduğumuz bu rehber, telefon üzerinden para kazanabilmenizi sağlayacak. Karşınızda telefonla para kazanma yöntemleri…Telefon, günümüzde en sık zaman geçirdiğimiz cihazlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Milyonlarca insan her gün telefonda saatlerini geçirir. Peki, telefon kullanarak para kazanmaya ne dersiniz? Günümüzde telefondan para kazanma işlemlerini gerçekleştiren birçok kişi bulunmaktadır. Çeşitli uygulamalar aracılığıyla para kazanmaktadır. Her ne kadar kazanılan para yüksek mevla olmasa da harçlık çıkartacak noktadır. Özellikle öğrencilerin tercih edebileceği alanlardan birisi olabilir.

para-kazandiran-uygulamalar.jpg

Telefonla Nasıl Para Kazanılır?

Telefonla para kazanmak oldukça mümkün. Şirketler, oluşumlar ve kurumlar çeşitli işlemler için insan sürkülasyonuna ihtiyaç duymaktadır. Bu insan ihtiyacını karşılamak maliyet noktasında oldukça zordu. Bu yüzden freelanc olarak tabi edebileceğimiz kişilere yönlendirme sağlamaktadır. Bu sayede hem şirket daha az para ödeyecektir hem de gerekli olan işlemleri sağlayabilecektir.

Türkiye’de telefonla para kazanma yavaş yavaş popüler olmaya başlasa da Dünya’da oldukça popüler olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle İngilizce bilen kişiler Global şirketler ile doğrudan veya dolaylı yollar üzerinden çalışmalar gerçekleştirerek, dolar bazlı olarak para kazanabilmektedir. Türkiye’de telefonla para kazanma daha çok çeşitli aplikasyonlar üzerinden sağlanabilmektedir. Bu rehber sizlere hem bu aplikasyonlar hakkında bilgi hem de telefon üzerinden para kazanabilmenize olanak sağlayacaktır. Karşınızda telefonla para kazandıracak uygulamalar ve yöntemler:

22.jpg

Anket Doldurmak

Anketler bizler için önemli olmasa da şirketler için son derece önemlidir. Örneğin bir şirket kendi müşteri memnuniyetini tahlil etmek, stratejik hamleler yapmak ve halk nabzını ölçmek için anketlere yönelmektedir. Bu anketler sayesinde şirket kendi çizgisini güçlü bir temel ile oluşturur. Bu yüzden telefon üzerinden veya bire bir anket işlemlerini gerçekleştirir. Telefonda anket yaparak para kazanmak ise gayet mümkündür.

Telefonla anket yaparak para kazanmak isteyen kişiler ilk olarak güvenli uygulamaları ve platformlara yönelmelidir. Aksi takdirde istediğiniz sonuçlara ulaşamayabilirsiniz. Çünkü birçok uygulama / kurum anket aplikasyonları üzerinden -anket doldurmanıza rağmen- olumsuz dönüşler sağlamaktadır. Aşağıdaki uygulamalar belirli bir ölçüde güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. Buralardan işe başlayabilirsiniz:

 • Life Points
 • ySense
 • Opinion Outpost
 • My İyo
 • Boğaziçi Üniversitesi Anket Doldurma

İlk olarak bu uygulamaları kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu uygulamalar sizlere birçok noktada destek olacaktır. Fakat sadece anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız, daha fazla anket platformlarıyla işbirliği içerisinde olmanız gerektiğini unutmamakta fayda var.

2.png​​​​​​​

Sosyal Medya Hesabından Para Kazanmak

Sosyal medya üzerinden para kazanan birçok kişinin varlığından haberdar olmalısınız. Hatta ‘’abi adamlar sadece reklam alıyor bin lira kazanıyor’’ gibi sohbetlere dahil olmuşsunuzdur. Evet, sosyal medya hesabı üzerinden çeşitli reklam alarak para kazanan fenomenler ve mizah sayfaları bulunuy​​​​​​​or. Sosyal medya günümüzde en fazla zamanın geçirildiği alanlardan birisi olmasından kaynaklı şirketler, platformlarda bilinirliğini sağlıyor. Bilinirliğin sağlanması içinde reklam alanlara ihtiyaç duyuyor.​​​​​​​

Sosyal medya hesabı üzerinden para kazanmanın kısa vadede mümkün olmadığını bilmekte fayda var. Çünkü şirketler, reklam verdikleri hesabın belirli bir ölçüde olmasına dikkat ediyor. Yani takipçi sayısı, etkileşim oranı, sayfanın çizgisi, sayfanın hangi alanda hizmet verdiği gibi detaylar bulunuyor. Uzun vadede bir kazanç için sosyal medya hesaplarını tercih etmekte fayda var. Hepimizin aşina olduğu şu 3 uygulama, başlangıç için oldukça iyi olacaktır:​​​​​​​

 • Twitter
 • Instagram
 • Facebook

Milyarlarca aboneye sahip olan bu platformlar, ilk reklam alma deneyiminiz için doğru olacaktır. Hangi konular üzerinden sayfa açacağınıza karar vermekte zorlanıyorsanız, sevdiğiniz ve ilgilendiğiniz alanlara yönelin. Çünkü ilk süreçlerde para kazanmayacaksınız. Bu yüzden sevdiğiniz veya ilgilendiğiniz bir alanın olması, sizleri motive edecek ve besleyecektir.

podcast-phone.jpg​​​​​​​

Podcast Yaparak Para Kazanmak

Podcast yaparak para kazanmak oldukça olasıdır. Temel olarak Podcast’ın tanımı şu şekildedir: herhangi bir konu, olay veya düşünce üzerinden ilerleyerek seslendirme yapmaktadır. Bir nevi radyo programı sunuculuğu (tabi sürekli parça çalmak, alkış efektleri eklemek olmamalı) yapmak. Ayrıca Podcast işini bir adım ileri taşıdığınızda bilgisayara biraz ihtiyacınız olabilir.​​​​​​​

Teknolojinin gelişmesi bizleri her noktada etkiliyor. ‘’Podcast yapmak için mikrofonum yok?’’ dediğinizi duyar gibi oldum. Teknolojinin gelişmesi bizleri her noktada etkiliyor. Kaliteli bir ses kaydı almak, edit yapmak ve birkaç düzenleme yapmak için akıllı bir telefona ihtiyacınız var. Tabii idareten de olsa kulaklık da lazım. Telefonlarda ses kaydınızı alırken, düzenleme yaparken şu mobil uygulamaları kullanabilirsiniz:​​​​​​​

 • Bandlap
 • Dubsmash
 • Castbox
 • Snipback

Bu uygulamalardan herhangi birisiyle ses kayıt etmeye başlayabilirsiniz. Özellikle ‘’Bandlap’’ uygulamasını sizlere öneriyorum. Birçok noktada işlevsel. Ses kaydınızı bu programlar üzerinden sağladıktan sonra aşağıdaki uygulamalara yükleyebilir, para kazanabilirsiniz. Bu uygulamalar belirli bir noktaya geldiğinizde sizlere reklam verme karşılığında para verecektir:

 • Spotfiy
 • Youtube
 • SoundCloud

Başlangıç için bunları tercih edebilir ve hızlıca para kazanabilirsiniz. Tabii Podcast yayınlarınızın güçlü, pürüzsüz ve hareketli olması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

4.jpg​​​​​​​

Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak

Sanal asistanlık, tıpkı anket doldurma işlemlerinde ki şirketi ihtiyaçları gibidir. Şirketler çalışan personel sayısını azaltmak veya yükseltmemek için sanal asistanlara oldukça ihtiyaç duymaktadır. Özellikle yöneticiler ve yoğun bir tempo içerisinde olan çalışanlar için sanal asistanlar son derece önemlidir. Ayrıca telefonla para kazanmak seçenekleri arasında en uygunu ve gerçekçisidir.

Sanal asistanlık; temel olarak belirli bir kişinin mailini kontrol etmek, yanıtlamak, düzenleme yapmak, gün programı belirlemek gibi basit işlemlerden oluşmaktadır. Sanal asistanlık görüldüğü üzere biraz zorlayıcı olsa da genel olarak oldukça basitti. Aşağıdaki iş bulma platformları ilk iş deneyiminiz için yardımcı olabilir:

 • Pariyer.com
 • İndeed.com
 • Kariyer.net
 • Linkedin.com

Hızlı bir şekilde bu platformlar üzerinden sanal asistanlık iş ilanlarını arayabilirsiniz. Şirketler ve yöneticiler bu platformlar üzerinden iş başvurularını açıyor. Elbette ki farklı uygulama ve sitelerde de iş ilanlarını olduğunu unutmamakta fayda var.

3.jpg​​​​​​​

Video İzleyerek Para Kazanma​​​​​​​

Telefonla para kazanma seçeneklerinden en eğlencelisi video izleyerek para kazanmak olduğunu söylemek mümkün. Diğer evde telefonla para kazanma işlemlerinde olduğu gibi belirli şirketlerin / kişilerin ihtiyacını karşılamanız üzerine kuruludur. Karşınıza çıkacak ürün videoları, oyun videoları veya blog videoları izlersiniz ve izlediğiniz kadar para kazanırsınız. Kazanacağınız para videoya ve sizlerin ne kadar izlediğine dair değişmektedir.

Türkiye’de video izleyerek para kazanan birç​​​​​​​ok kişi bulunmaktadır. Video izlemekte zorunda değilsiniz. Ara yüzüne düşen videoyu açık bırakarak, telefonu bir köşeye atabilirsiniz. Önemli olan telefonunuzu video üzerinde kalması ve algoritmaya dakika/izlenme olarak girmesidir. Bunların sağlanması yeterli olmaktadır. Aşağıdaki uygulamalar ve siteler başlangıç için oldukça iyi olacaktır.

 • Superpay
 • Cashfiesta Fronto
 • Fronto
 • AppKarma

Telefonla video izleyerek para kazanacağınız uygulama ve siteler bu şekildedir. Türkiye’de ve Dünya’da buna benzer yüzlerce farklı site olduğunu unutmamakta fayda var. Küçük bir uyarı vermek gerekirse, daha önce kullanıcıların geri dönüşlerine göre çalışacağınız firmayı seçin. Örneğin herhangi bir site veya uygulama ile çalışmaya başlayacağınızı varsayalım. Bu uygulama ile daha önce çalışan kişilerin geri dönüşü, sizlere uyarı niteliğinde olmalıdır. Çünkü bu durumlar suiistimal eden birçok kişi bulunuyor.