Son Seçim Anketi: AKP Oylarında İnanılmaz Düşüş! AKP Tarihinin En Kötü...

Son Seçim Anketi: AKP Oylarında İnanılmaz Düşüş! AKP Tarihinin En Kötü...

Avrasya Araştırma şirketinin yaptığı son seçim anketi AKP için alarm verdi. AKP tarihinin en düşük oy oranının çıktığı sonuçlar Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz tarafından açıklandı. 

 

 

Avrasya Araştırma şirketinin yaptığı son seçim anketi AKP için alarm verdi. AKP tarihinin en düşük oy oranının çıktığı sonuçlar Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz tarafından açıklandı.  Geride bıraktığımız Ekim ayı için seçim anketi yapan Avrasya Araştırma’nın açıkladığı veriler AK Parti’de şok etkisi yaratırken, Millet İttifakı’nın oy oranında ki artışın devam ettiği gözlendi. Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, AKP’nin tarihindeki en düşük oy oranı olarak duyurduğu sonuçları Youtube kanalından yayınladı.

170718217-z1.jpg

Ekim ayı için Avrasya Araştırma’nın yaptığı ankete göre Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı arasındaki makasın iyice daraldığı görüldü. İki ittifak arasında artık anket sonuçlar 0 ila 1 fark arasında gidip gelirken son anketteki fark ise 0,5 seviyesine düştü. Bu ankete göre Cumhur İttifakı’nın oy oranı 32,7 olarak ortaya çıkarken; Millet İttifakı’nın oy oranı ise 32,2 bandında seyretti.

 

Saadet, Deva ve Gelecek Partileri Eklenince %35’ler Görünüyor

son-secim-anketi-akp-nin-oy-oraninda-buyuk-dusus-799781-1.jpg

CHP ve İyi Parti olarak değerlendirilen Millet İttifakı’na yakın olan diğer üç parti Saadet Partisi, Deva Partisi ve Gelecek Partisi’nin de oyları eklenince bu oran %35 seviyelerine yükseliyor. Bu oran ile Cumhur İttifakı’nın geride kaldığı anketlerde ilk ciddi üstünlük bu anket sonunda ortaya konmuş oldu.

 

Avrasya Araştırma’nın yaptığı son seçim anketine göre tarihinin en düşük oy oranına gerileyen AKP’nin oranı %25,5 oranında kaldı. Kararsız oyların dağıtılmadan açıklanan bu verilere göre CHP’nin oy oranı ise 22,1 bandında gösterildi.

170740374-z33.jpg

Karasız oyların da dağıtılması ile birlikte ortaya çıkan sonuç ise AKP’yi %32,6 bandına çekerken, CHP ise %28,2 bandında görülüyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.