Son Dakika..! Okullar Açılmayacak! Okulların Tatili Biraz Daha Uzuyor! Sokağa Çıkma Yasağı yeniden Başlıyor!

Son Dakika..! Okullar Açılmayacak! Okulların Tatili Biraz Daha Uzuyor! Sokağa Çıkma Yasağı yeniden Başlıyor!

16 Kasım tarihi itibariyle bir araya gelen Bilim Kurulu toplantısı bitti. Her hafta gerçekleşen Bilim Kurulu toplantısının şimdiye kadarki en geniş kapsamlısı yapıldı.16 Kasım tarihi itibariyle bir araya gelen Bilim Kurulu toplantısı bitti. Her hafta gerçekleşen Bilim Kurulu toplantısının şimdiye kadarki en geniş kapsamlısı yapıldı. Sağlık Bakanının da olduğu toplantıda Bilim Kurulu taleplerinin gerçekleştirilmesi noktasında son sözlerini belirtti. Okulların açılmamasından Sokağa Çıkma Yasağına ile ilgili konulara kadar pek çok konu da Bilim Kurulu son sözünü belirtti. İşte alınmış olan o kararlar!

1.jpg

Bilim Kurulu haftalık olağan toplantısını bugün gerçekleştirdi. Bilim Kurulundan sert bir biçimde yeni yasaklar konmasının gerekli olduğuaksi takdirde Sağlık sisteminden pek çok sistem ile birlikte çökeceği anlatıldı. Özellikle Okullar ve aynı zamanda Sokağa Çıkma Yasaklarıyla ilgili son derece net bir tavır ortaya kondu. Artan vaka ve ölüm sayıları akabinde artık bir dur deme zamanının geldiğini dile getiren Bilim Kurulu acil olarak yasakların getirilmesini istedi. İşte Bilim Kurulu tarafından alınan kararlar;

Cuma günü itibariyle Recep Tayyip Erdoğan’ın önlemleri değerlendireceği ve kararını kamuoyuna açıklayacağı öğrenildi.

Eğlence mekanları ve aynı zamanda kıraathaneler bütünüyle kapanıyor!

Bilim Kurulunun önerileri içerisinde yer alan Eğlence mekanları ve kıraathanelerin bütünüyle kapanması temel istek. Sokakta yasakları uygulansa da Cafe, Restaurant ve aynı zamanda eğlence mekanlarında sosyal mesafe bulunmuyor. Bu nedenle Bilim Kurulu Eğlence yerleri, cafe ve restauranların kapatılmasını önerdi . Erdoğan’ın bu karara itiraz etmeyeceği öğrenildi.Restorantların tamamı paket servise!

Bilim Kurulunun restorant veya cafelerin evlere servis olayına karışmayacağı öğrenildi. Rastoranların bütünüyle paket servise döneceği oturmanın bütünüyle kaldırması önerildi.

Okullar kesinlikle açılmayacak!


Bilim Kurulunun öğrencinin de gözünün kulağının bulunduğu ve bu sebeple Bilim Kurulu, Okulların bütünüyle kapatılmasına ve asla pazartesi açılmamasını önerdi. Okulların tatili bir biçimde Erdoğan tarafından uzatılacağı da gelen duyumlar arasında.

Bazı Şehirlerde Sokağa Çıkma Yasağı!

Bilim Kurulu bazı şehiryerde Sokağa Çıkma Yasağının uygulanması gerekli olduğunu dile getirdi. Başta İstanbul ve ayrıca İzmir’de Sokağa Çıkma Yasağının zaman kaybetmeden başlatılması önerildi. Sokağa Çıkma Yasakları öncesi ve akabinde yığılma olması dolayısıyla Sokağa Çıkma Yasağı en az bir hafta daha önce duyurulacak. Sınırlı şehirde uygulanacak. 

 

Sokağa Çıkma Yasaklarında Öncelik Bu 5 Şehre Verilecek!


Türkiye virüs salgınıyla mücadele etmeye büyük bir hızla devam ediyor. Fakat özellikle son 1 ay gibi bir zaman diliminde artan vaka sayıları meydana gelmeye başlayınca, Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında bir araya geldi.


Bugün Kabinenin bir araya gelmesiyle birlikte koron salgının son hali masaya yatırılacak. Şehir bazlı sokağa çıkma yasaklarının uygulanması halinde ise önceliğin 5 şehre verileceği gelen duyumlar arasında..

ÖNCELİK 5 ŞEHRE VERİLECEK

Sokağa çıkma yasaklarının uygulanması halinde öncelik, son dönemlerde vakaların hızlandığı Gaziantep, Ankara, İzmir, İstanbul, ve Bursa şehirlerine verilecek.SON YAPILAN TOPLANTIDA SAAT KISITLAMASI KARARI VERİLMİŞTİ

Bundan bir önceki toplantı da sinema, tiyatro, yüzme havuzu, halı sahana, restoran, kuaför, lokanta, ve konser alanı gibi çeşitli noktalarda saat sınırlaması olacağı, saat 22.00'de tamamlanacağı ifade edilmişti.OKULLAR AÇILACAK MI?

16 Kasım itibariyle okullar ara tatile girdi. Bugün düzenlenen olan Kabine toplantısında okulların durumu da aynı şekilde ele alınırken, 65 yaş üstü yurttaşlara uygulanmakta olan sokağa çıkma yasakları gibi önlemlerin alınıp alınmayacağı ve bu doğrultuda kararların genişletip genişletilmeyeceği değerlendirilecek.

Aynı zamanda aşının da gündemde olması bekleniyor.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum