Son Dakika Deprem Oldu! Halk Sokaklara Döküldü

Son Dakika Deprem Oldu! Halk Sokaklara Döküldü

Yunanistan Girit Adası açıkları içerisinde oldukça şiddetli bir deprem an itibari ile meydana geldi. Türkiye’den de oldukça yoğun bir şekilde hissedilen deprem insanları korkuya sevk etti.

 

Yunanistan Girit Adası açıkları içerisinde oldukça şiddetli bir deprem an itibari ile meydana geldi. Türkiye’den de oldukça yoğun bir şekilde hissedilen deprem insanları korkuya sevk etti.

Biraz önce paylaşılan son dakika haberiyle birlikte Yunanistan’ın Girit Adası açıkları içerisinde şiddetli bir deprem yaşandı. Ege Denizi’nde gerçekleşen depremin detaylarını AFAD açıkladı. AFAD’ın açıkladığı verilere göre akşamüzeri yaşanan depremin şiddeti 4.6 civarında.

Ege bölgesinde gerçekleşen depremler insanları korkutmaya devam ediyor. Birkaç ay önce gerçekleşen İzmir depremi sonrasında milyonlarca insan tedirgin bir şekilde hayatını devam ettiriyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde bölge içerisinde orta ölçekte bir deprem meydana gelmişti. AFAD’ın açıkladığı verilere göre bugün de Ege Denizinde deprem gerçekleşti. Gerçekleşen depremin şiddeti ise 4.6 olarak ölçüldü.

5f9d596055427e0fec08a06a.jpg

Depremler Artmaya Başladı!

Son dönemlerde Türkiye’de dahil olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde depremlerin büyük bir artış içerisine girildiği görülüyor. Geçtiğimiz aylarda yaşanan İzmir depremi sonrasında onlarca insanımızı kayıp etmemizden sonra tedbirlerin daha sıkı alınması gerektiği uzmanlar tarafından belirtiliyor. Keza son dönemlerde özellikle Ege bölgesinde büyük bir deprem artışı gözlemlendi.

AFAD biraz evvel paylaştığı deprem verilerine bakıldığında Ege Denizi Girit Adası yakınlarında gerçekleştiği görülüyor. Fakat denizde yaşanan bu deprem Bodrum ve Datça başta olmak üzere Türkiye sınırları içerisinde de hissedildi. Bundan kaynaklı olarak yoğun bir korku hisseden halk hızlı bir şekilde evlerinden çıktı.

3471772.jpg

‘’Deprem Değil, Ev Öldürür!’’​​​​​​​

Uzmanlar, Türkiye’nin bir deprem coğrafyası olduğunu sürekli olarak hatırlatıyor. Geçtiğimiz günlerde de açıklama yapan birçok uzman gerekli tedbirlerin bir an önce alınması gerektiğini belirtti. Depremin insanları öldürmediği, evlerin ve çarpık yapılaşmanın insanları öldürdüğünün altını çizen uzmanlar gerekli tedbirlerin eksiksiz olarak alınması gerektiğini belirtti.

Uzmanlara göre her evin deprem sigortası olmasının yanı sıra gerekli testlere tabi olması da gerekmekte. Yapıların onaylı olması ve düzenli olarak denetleniyor olması oldukça hayati önem taşıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı üzerinden de başvuru sağlayarak yapıların dayanıklığı tahlil edilemiyor. Uzmanlar daha kötü ve zorlu günler yaşamamamız için tedbirlerin alınması gerektiğinin altını çiziyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.