Son dakika Bir Şehirde daha Valilik resmen açıkladı! 15 günlük yasak resmen başladı...!

Son dakika Bir Şehirde daha Valilik resmen açıkladı! 15 günlük yasak resmen başladı...!

Covid 19 salgını sebebi ile valilik peş peşe 15 günlük olacak şekilde yasak kararlarını açıklarkenbiraz önce Tunceli Valiliği de bu şehirler arasna katılarakak korona virüs salgını sebebiyle şehir genelinde eylem ve aynı zamanda etkinliklerin 15 gün ...


Covid 19 salgını sebebi ile valilik peş peşe 15 günlük olacak şekilde yasak kararlarını açıklarkenbiraz önce Tunceli Valiliği de bu şehirler arasna katılarakak korona virüs salgını sebebiyle şehir genelinde eylem ve aynı zamanda etkinliklerin 15 gün süreyle yasak edildiğini duyurdu.
1-004.png

VALİLİK RESMEN AÇIKLADI

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Çin Wuhan kentinde 12 Aralık 2019 DE ortaya çıkan ve "Koronavirüs" adı verilen salgın dünya üstünde 120'den fazla ülkeye etki ettiği ve dünyada büyük bir endişeye yol açan pandeminin ülkemizde de görüldüğü aşikardır. Hastalıkla mücadele noktasında, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun önerileri ve aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımızın emirleri doğrultusunda belirlenen şartlar çerçevesinde pek çok alanda önlemler alınmıştır. " denildi.

15 GÜNLÜK YASAK BAŞLADI

Valilik TARFINDAN yasak açıklamasının devamı ise şöyle:

Fiziksel temas, solunum gibi Yollarla çok hızlı bir şekilde bulaşabilen ve enfekte olan insan rakamı bütün dünyada hızlı şekilde artan Koronavirüs (Covid-19) salgınının, halk sağlığı bakımından oluşturmuş olduğu riski yönetebilmek noktasında sosyal hareketliliği ve aynı zamanda kişiler arası teması mimimum seviyeye indirecek sosyal izolasyonun mutlak olarak sağlanması hayati şekilde öneme sahiptir.

Aksi hallerde virüsün yayılma noktasında hızlanarak yaka sayısı ile aynı zamanda tedavi gereksinimi yükselecek; halkımızın hayatlarını kaybetme olasılığı  yükselterek toplum sağlığı ve aynı zamanda kamu düzeninin ciddi olarak  bozulmasına sebep bulunacağı  düşünülmekte, bu zaman diliminde virüs önlemleri  kapsamında oluşturulmuş  Il Hıfzıssıhha Meclisi'nin almış olduğu her karar ile toplum sağlığının önemini oldukça vurgulanmaktadır.

Bu çerçevede 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu 19. Madde aynı zamanda 5442 sayılı İl Idaresi Kanunu Madde 11/A ve 11/C ve 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu hükümleri ve aynı zamanda II Hıfzıssıhha Meclisi'nce alınmış olan kararlar çerçevesinde, Valilik ve Kaymakamlık Makamının olur vereceği etkinlikler ileaynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarının takip edeceği, bayram, anma günleri, tören ve kutlamalar ile bu kurumların aynı zamanda gelenek ve göreneklere göre olacak programlar, spor faaliyetleriyle bilimsel, ticari ve aynı zamanda ekonomik maksatla yapılan etkinlik veaynı zamanda toplantılar ile minimum düzeyde katılım, maske ve sosyal mesafe şartlarına riayet edilerek yapılmakta olan basın açıklamaları bu söylenenlerden hariç olmak şartyla Il sınırlarımız dahilinde yapılacak her çeşit toplantı ve gösteri yürüyüşü, açık hava toplantısı, miting,  oturma eylemi, a protesto eylemi, çhk grevi, imza kampanyası, stant açmak, konser,el ilanı bildiri, şenlik, broşür dağıtmak,  meşale yakma ve taşıma, afiş poster açmak, konferans gibi Tüm etkinlikler 14/10/2020  00.01 ile 2/3/10/2020  23.59 'a kadar olacak şekilde 15 (onbeş) gün  YASAKLANMIŞTIR

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.