Son Dakika 26 Kasım 2020 ÖSYM KPSS Önlisans Sonuçları Açıklandı mı? KPSS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Son Dakika 26 Kasım 2020 ÖSYM KPSS Önlisans Sonuçları Açıklandı mı? KPSS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KPSS Önlisans sınav sonucu açıklandı mı? ÖSYM'nin düzenlediği KPSS sınavı sonucu ne zaman açıklanacak merak eden vatandaşlar internetten üzerinden son dakika araştırması yapıyor. 26 Kasım 2020 tarihli KPSS sınavı yazımıza gözatabilirsiniz.

Bu sene ÖSYM'nin düzenlemiş olduğu KPSS'ye giren vatandaşlar sınav sonucunu merak ediyor. 2 yıl önce zamanlarda açıklanan KPSS Önlisans sonucu, ÖSYM son dakika değişikliğine gitmez yine bugün açıklanacak. Sabah saatlerinde açıklanmış olan KPSS sınav sonucu için bugün de yine benzer saat dilimlerinde açıklanacağı düşünülmekte.

Devlet dairesinde çalışma imkanına erişmek ve çeşitli meslek kollarında çalışabilmek için 2 yılda bir düzenlenen KPSS sınavına başvuruda bulunuluyor. Milyonlarca vatandaş, bu sınavlardan güzel bir puan alarak devlet güvencesiyle çalışmak istiyor. Memur olarak yaşamını daha güzel ve daha düzenli bir şekilde idame ettirmek isteyenler girmiş oldukları KPSS sınav sonucunun ne zaman açıklanacağını merak ediyor. ÖSYM aracılığıyla başvurulan bu sınav, 25 Ekim 2020 tarihinde yapılmıştı. Aradan geçen 1 ayın ardından sınav sonuçlarının duyurulması bekleniyor. 

KPSS Önlisans Sınavı Sonucu Açıklandı mı?

Açıklamanın 26 kasım 2020 yani bugün yapılması bekleniyor. 2018 yılında da yine bu ayda yapılmış olup, saat bakımından sabaha karşı 10.00'da açıklanmıştı. Bu yılın KPSS Önlisans sonucu ise yine sabaha karşı yapılması tahmin edilmekte. Ayrıca 2018 yılındaki sınav sonucu 28 Kasım'da açıklanmışken, yine bu tarihe yakın zamanlarda KPSS Önlisans sınav sonucunun açıklanması bekleniyor. Sınav sonucunun açıklanmasıyla beraber tercih dönemi de yakın zamanda başlayacak. Sınav sonucunu öğrenen kişiler, aldıkları puan ve mezun oldukları bölüme göre hareket edip kısıtlı bölümlerle başvuru sağlayabilir. Hiçbir vatandaş alanıyla ilgisi bulunmayan bir meslek koluna başvuruda bulunamaz. Bir şekilde o alanda başvuru hakkına sahip olması gerekir.

KPSS Önlisans Puanına Göre Başvuru Nasıl Olacak?

KPSS tercihi yapabilmeniz için öncelikle Önlisans, Ortaöğretim veya Lisans öğrenim durumundan birini tercih etmeniz gerekmektedir. Yapacağınız tercih doğrultusunda mezuniyet alanınıza göre çeşitli meslek kollarında çalışabilmek için başvurabileceksiniz. Burada önemli olan 3 kriter bulunuyor. Eğitim durumu, mezuniyet alanı ve KPSS puanı. KPSS puanınız mezun olduğunuz bölüme kıyasla yüksek veya yeterli ise başvuru sonucunuz yüksek ihtimalle olumlu sonuçlanacaktır. Sonrasında eğer mülakat gerekiyorsa sözlü mülakata tâbi tutulacaksınız. Sözlü mülakatta yetkilinin size vermiş olacağı puan eğer yeterli olursa devlet kadrolarında çalışma imkanına sahipsiniz demektir.

KPSS Önlisans Sonuç Sorgulama

KPSS Önlisans sınavı sonuçlarını sorgulamak için ÖSYM'nin resmi internet adresine giriş sağlamanız gerekmektedir. Belirttiğimiz https://ais.osym.gov.tr/Yetki/Giris internet adresi üzerinden tc kimlik ve şifrenizle giriş yapmalısınız. Sonrasında sol kısımda bulunan Sonuçlarım bölümüne tıklayınız. KPSS Önlisans sonuçları açıklandığında anlattığımız yöntemle kaç puan aldığınızı ve kaç doğru kaç yanlış yaptığınıza bakabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.