Somer Şef Önce “Türk Mutfağı Dünyada İlk 10’da Değil” Dedi, Sonrasında Geri Adım Attı!

Somer Şef Önce “Türk Mutfağı Dünyada İlk 10’da Değil” Dedi, Sonrasında Geri Adım Attı!

Masterchef jürilerinden olan Somer Sivrioğlu, katıldığı bir programda dile getirdiği “Türk mutfağı dünyada ilk 10’da değil” sözlerinin ardından geri adım attı.

Masterchef programının final yapmasının ardından jüriler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna Haber Global kanalındaki ‘Az Önce Konuştum’ programının konuğuydu.

Türk Mutfağı Tartışması

Somer Sivrioğlu, sosyal medyada çokça tartışılan ‘Türk mutfağı ilk 10’da değil’ sözlerine açıklık getirdi. Somer Şef, söylediklerinin insanlar tarafından yanlış anlaşıldığını, Türk mutfağının en değerli mutfaklardan birisi olduğunu ancak diğer ülkelerin kendi mutfaklarını tanıttığı gibi Türk mutfağının tanıtılmadığını, toplumların bundan dolayı Türk mutfağını bilmediğini ifade etti.

sef-ve-masterchef-turkiye-juri-uyesi-somer-12761869-o.jpg

Danilo Şef’ten Destek

Danilo Zanna açıklamasında, Somer Şef’in büyük emekler vererek Avustralya’da mutfak açtığını, mutfağı açma nedeninin ise Türk mutfağını tanıtmak olduğunu söyledi. İnsanların da İtalyan mutfağı yapmadığı için Somer Şef’e destek olduğunu ifade etti.

Türk Mutfağı Atılım İçine Girmişti

Somer Şef, Türk mutfağının 2015 yılında büyük bir atılım içine girdiğini, ancak o dönemlerde Türkiye’de meydana gelen patlamaların ve terör saldırılarının turistlerin ülkeden gitmesine neden olduğunu dile getirdi. İnsanların Türk mutfağını büyütmek için yoğun çabalar gösterdiğini söyledi.

turk-mutfagi-dunyada-ilk-10-da-degil-diyen-13847632-6623-o.jpg

Somer Şef, Türk mutfağının dünyanın en değerli mutfaklarından birisi olduğunu ancak diğer ülkelerin mutfakları gibi pazarlamadığını ve diğer ülkeler tarafından tanınmadığını dile getirdi. Başarılı reklam faaliyetleri ile Türk mutfağının da dünyanın en bilinen mutfaklarından birisi haline gelmesinin mümkün olduğunu son olarak belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.