Seçim Anketinde Kılıçdaroğlu’nu Üzecek Sonuçlar!

Seçim Anketinde Kılıçdaroğlu’nu Üzecek Sonuçlar!

ADA Araştırma tarafından gerçekleştirilen seçim anketinde ortaya çıkan sonuçlar şaşırttı. Ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu üzecek olan anket sonuçları şu şekilde.

Son dönemde sık sık gündeme gelen erken seçim tartışmalarına Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli, seçimlerin 2023 yılında yapılacağını ifade ederek kapıları kapatmış oldu.

Ancak toplumun nabzını ölçmek için erken seçime ilişkin olarak araştırmalar devam ediyor. ADA Araştırma, gerçekleştirmiş olduğu anketin sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı.

son-secim-anketinde-surpriz-sonuclar-13897783-4027-o.jpg

Zirvede Cumhur İttifakı Var

Ankete katılan vatandaşların yüzde 48.3’ü oyunu Cumhur İttifakı’ndan yana kullanacağı, Ak Parti’nin oy oranı yüzde 38.7 olurken, MHP yüzde 9.6 oy aldı.

CHP’nin Oylarında Düşüş

AK Parti’nin en yakın takipçisi ve ana muhalefetin bir numaralı partisi CHP’nin oy oranı ise yüzde 19.8 olarak gerçekleşti. Son dönemde yapılan anketler ele alındığında CHP’nin oy oranında düşüş yaşandığı göze çarpıyor. Millet İttifakı’nın diğer ortağı İYİ Parti’nin oy oranı ise yüzde 11.5, HDP’nin oy oranı yüzde 9.5 olarak gerçekleşti.

Muharrem İnce’nin Partisi Anketlerde Yer Aldı

CHP’den ayrıldıktan sonra başlattığı Memleket Hareketi ile Türkiye’ye dolanan Muharrem İnce’nin Memleket Hareketi’nin partiye dönüştüreceği ifade ediliyor. Memleket Hareketi Partisi’de ilk kez anketlerde yer aldı ve oy oranı yüzde 2.7 olarak gerçekleşti.

son-secim-anketinde-surpriz-sonuclar-13897783-1580-m.jpg

Partilerin Oy Oranları Şu Şekilde

Ak Parti: %38.7

CHP: %19.8

İYİ Parti: %11.5

MHP: %9.6

HDP: %9.5

Memleket Hareketi (Muharrem İnce): %2.7

DEVA Partisi: %2.5

Gelecek Partisi: %1.8

Saadet Partisi: %1.2