Yerlikaya Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu!

Yerlikaya Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu!

Hamza Yerlikaya’nın Milletvekili olduğu dönemde aldığı maaşları da dâhil, tüm eski milletvekilliği kazanımlarının ve ayrıcalıklarının iptali için harekete geçildi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Hamza Yerlikaya'nın diplomasının sahte olması gündeme bomba gibi düşmüştü. Konuyla ilgili olarak Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatları harekete geçti. HKP avukatlarının Yerlikaya hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne başvuru yaptığı belirtiliyor.

Geçtiğimiz hafta gündeme bomba gibi bir haber düştü. Birçok üst düzey görevi bulunan Hamza Yerlikaya'nın 'Resmi Belgede Sahtecilik' suçundan dolayı Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığı ortaya çıktı. Yerlikaya halihazırda, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütüyor. Yerlikaya ayrıca bir dönem AKP milletvekilliği de yapmıştı.

Yerlikya yargılandığı davada "Resmi Belgede Sahtecilik diye adlandırılan suçtan diplomasının sahte olduğu tespit edilmekle hüküm giymiş, hüküm kararı ertelenmiş.

Maaşlar İade Edilmeli

HKP avukatlarının konuyla ilgili olarak hemen harekete geçtikleri, Yerlikaya hakkında Ankara Cumhuriye Başsavcılığına suç duyurusunda bulundukları belirtiliyor. HKP avukatları dün de Yerlikaya'nın eski milletvekilliği dönemi de dahil olmak üzere tüm kazanç ve ayrıcalıklarının iptal edilmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisine başvuru yaptı.

“SAHTE DİPLOMALILARLA MÜCADELE YERLİKAYA İLE BAŞLAMADI”

HKP Genel Merkezi konu hakkında bir dizi açıklama yaptı. Açıklamada, Halkın Kurtuluş Partisi'nin sahte diplomalılarla mücadelesi Hamza Yerlikaya ile başlamadığına değinildi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sahteliği belgelerle kanıtlanmış olan diploması ile mücadelenin başladığı ifade edildi. Erdoğan'ın diploması ile ilgili olarak sayısız defa suç duyurusu yapıldığı belirtildi. Ayrıca Genel Başkan Nurullah Efe'ye kitaplarından dolayı "Cumhurbaşkanına" hakaret davası açıldığı vurgulandı

KAMUYA ZARARI YÜZ MİLYAR DOLAR:

Açıklamanın devamında şu sözlere yer verildi.

“Amerikancı muhalefet partileri de AKP’giller tarafından kullanılan Hamza Yerlikaya’ya yükleniyorlar. Ama o, Halkın gözünden, gönlünden düşmüş durumda. Onun en büyük diplomasıydı Halka hediye ettiği madalyalar, güreşte elde ettiği dünya çapındaki başarıları. Şimdi o elde ettiği, Tarihe geçtiği başarılarıyla değil, sahtekârlığıyla adından söz ettiriyor. Muhalefetin yaptığı bu küçük sahtekâra vurmak. Yani işin kolayına kaçıyorlar. Ama iş bu kişiyi, prestijinden-saygınlığından yararlanmak için kullanan AKP’giller’in Reisine gelince “Sayın Erdoğan, Sayın Cumhurbaşkanı” diyerek “suçu, suçluyu övmeye” devam ediyorlar." denildi.

Yerlikaya'ya Tavsiye

Açıklamada Hamza Yerlikaya'nın, tarihine Koca Yusuf, Yaşar Doğu ve Gazanfer Bilge gibi geçme fırsatını kaçırdığı, Yerlikaya'nın iyi bir sporcunun ahlaklı olması gerektiğini unuttuğu ifade edildi. Yerlikaya'nın halkın gözünde yeniden yükselmek istiyorsa yapması gereken şeyin haksız bir şekilde elde ettiği tüm kazançlarını kamuya iade etmek olduğu belirtildi. Güreş sporunda başarılı öğrenciler yetiştirerek halkın gözünde belki yükselebileceği söylendi.

PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ:

Halkın Kurtuluş Partisi açıklamasında, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da köylünün, işçinin, kadınların, gençlerin haklarını hukuki ve siyasi olarak savunmaya devam edeceklerini duyurdu. "Sahte diplomalı Hamza Yerlikaya'nın peşini bırakmayacağız" denildi.

Bu kapsamda yolsuzluğa bulaşan herkesin mahkemelerde hesap vereceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum