Sağlık Bakanlığı Personel Alımı! Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı Başladı! İşte Detaylar...

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı! Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı Başladı! İşte Detaylar...

Sağlık Bakanlığı Personel alımları yakından takip edilen başlıklar arasında. Koronavirüs sürecinde personel ihtiyacı artınca kişiler merakla yapılacak alımları bekliyor. Geçtiğimiz bilim kurulu toplantısında Fahrettin Koca müjdeyi vermişti. İşte detaylar.

Bekleyen binlerce kişiye alım yapılacağını iletti. Fakat konu ile ilgili net bir tarih vermemişti. Bakan Koca tarafından bugün yapılan son dakika açıklamasına göre 12 bin sağlık personeli alımı detayları netleşti. Yapılan açıklama ile beraber ÖSYM ile Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı KPSS kılavuzu yayımlandı mı? sorusuna yanıt arıyordu. Peki, Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı başvuruları ne zaman, şartları ile branş dağılımı belli oldu mu? Gibi sorular merak edilmeye başlandı. İşte merak edilen tüm soruların cevabı…

Koronavirüs sebebiyle tüm sağlık çalışanları yorgun düştü. Hastalıkla resmen savaş içinde olan sağlık personeline yeni takviyeler yapılacak. Tam 12 bin adet daha sağlık personeli istihdam edilecek. 

KPSS Kılavuzu Yayınlandı mı? Başvurular Ne Zaman?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapılacak personel alımı ile ilgili; "Önümüzdeki günlerde, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz" açıklamalarını yaptı. 

Branş Dağılımı Nasıl Olacak?

Alınacak olan 12 bin personel için, Sağlık Bakanlığı tarafından henüz bir branş dağılımı yapılmadı. Kesinleşmiş net bir bilgi bulunmuyor. Fakat geçtiğimiz alımlarda ihtiyacın en yoğun olduğu alan hemşirelik bölümüydü bu nedenle yine hemşire ağırlıklı bir alım yapılacağı düşünülüyor. 

Bir Önceki Personel Alımında Branş Dağılımı;

Biyolog 5 (Lisans), Çocuk Gelişimcisi 20 (Lisans), Dil ve Konuşma Terapisti 10 (Lisans), Diyetisyen 160 (Lisans), Ebe 1600 (Lisans), Fizyoterapist 200 (Lisans), Hemşire 9373 (Lisans), Hemşire 1627 (Ortaöğretim), İş ve Uğraşı Terapisti (Ergoterapist) 20 (Lisans), Odyolog 20 (Lisans), Perfüzyonist 43 (Lisans), Psikolog 125 (Lisans), Sağlık Fizikçisi 10 (Lisans), Sosyal Çalışmacı 100 (Lisans), Sağlık Teknikeri Adli Tıp 24 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Ağız Diş Sağlığı 75 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Ameliyat 36 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Anestezi 630 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Çevre Sağlığı 54 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Diş Protez 19 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Diyaliz 70 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Eczane 50 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Elektronörofizyoloji 11 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Evde Bakım 11 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Fizik Tedavi 108 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri İlk ve Acil Yardım 251 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri İş ve Uğraşı Terapisi 22 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Laboratuvar 392 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Odyometri 54 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Ortopedi 111 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Patolojik Anatomi 7 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Radyoterapi 24 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Röntgen 564 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Tıbbi Sekreter 774 (Ön Lisans), Sağlık Teknisyeni İlk ve Acil Yardım 1400 (Ortaöğretim), Toplam 11686 (Lisans), 3287 (Ön Lisans), 3027 (Ortaöğretim), Genel Toplam (18000).

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.