Rusya – Moğolistan Sınırında 8,7 Büyüklüğünde Deprem!

Rusya – Moğolistan Sınırında 8,7 Büyüklüğünde Deprem!

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı 8,7 büyüklüğünde depremi duyurdu. Rusya ile Moğolistan sınırları arasında meydana geldiği belirtilen depremde ilk bulgulara göre can ve mal kaybının yaşanmadığı ifade edildi.

 

 

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı 8,7 büyüklüğünde depremi duyurdu. Rusya ile Moğolistan sınırları arasında meydana geldiği belirtilen depremde ilk bulgulara göre can ve mal kaybının yaşanmadığı  ifade edildi.

mqdefault.jpg

Depremi 8,7 olarak duyuran Rusya Acil Durumlar Bakanlığı 00:32’de depremin meydana geldiğini belirterek Moğolistan ile Rusya sınırında yaşandığını açıkladı. İki ülkeyi de ciddi şekilde etkileyen depreme dair sosyal medya da birçok paylaşım yapıldı.

5f562bc65542851770d27327.jpg

Sputnik deprem haberini yayınlarken, depremin Rusya/Moskova saati ile 00:32 olduğu belirtildi. Rusya – Moğolistan sınırında meydana geldiği belirtilen depremin Moğolistan’ın Turt yerleşim yerine 34 km uzakta olduğu açıklandı.

1200px-mongolia-russia-locator-svg.png

Depremin büyüklüğünü yayınlayan diğer kaynaklar ise Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’ndan farklı veriler paylaştı. Avrupa – Akdeniz Sismoloji Merkezi depremin büyüklüğünü 6,5 olarak ifade ederken; merkez olarak Angarsk şehrinin 277 kilometre güneybatısını gösterdi. Derinliği ise 10 kilometre olarak yayınladı. Amerika Jeoloji Araştırma Kurumu da deprem şiddetini açıklarken, onlara göre deprem şiddeti 6,8 oldu.

ere6tomxyaebfpf.jpg

Yapılan derlemeler sonucunda depremin dün GMT ile 21:32’de gerçekleştiği belirtildi. 15.2 deprem enerji sınıfına giren bu sarsıntının İrkutsk’ta hissedilen derecesi ise 5 olarak ifade edildi. Depremin merkez üssü ise belirlenen sonuçlara göre Moğolistan’da Hövsgöl Gölü olarak açıklandı.

Depremin şiddeti buralara yakın yaşayan vatandaşları ciddi şekilde korkuturken, sosyal medya da paylaşılan bazı sarsıntı görüntüleri ise depremin ne kadar şiddetli olduğunu göstermeye yetiyordu. İlk bulgulara göre can ve mal kaybının yaşanmadığı belirtilmekle birlikte tüm detayların toplandığı da açıklandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.