Recep Tayip Erdoğan’dan Net Açıklama! Yüksek Binalar Yapılmayacak! Şimdi Ne Olacak!!

Recep Tayip Erdoğan’dan Net Açıklama! Yüksek Binalar Yapılmayacak! Şimdi Ne Olacak!!

Recep Tayyip Erdoğan’ın Son zamanda yaptığı görüşmelerin ardından İnşaat sektöründe büyük ve çarpıcı bir karar alınmıştır. Bu son dakika haberinde bomba gibi düşen haber 81 ilimizde de aynı şekilde uygulanacaktır. Peki bu çarpıcı haber nedir? Haydi haber

 

 

Recep Tayyip Erdoğan’ın Son zamanda yaptığı görüşmelerin ardından İnşaat sektöründe büyük ve çarpıcı bir karar alınmıştır. Bu son dakika haberinde bomba gibi düşen haber 81 ilimizde de aynı şekilde uygulanacaktır. Peki bu çarpıcı haber nedir? Haydi haberin detaylarını inceleyelim..

 

Yapılan görüşmelerde ilk olarak konuşulan kat serbestliği ile ilgili sınırlandırılmalılardır. Görüşmelere göre artık yüksek binalar yapılamayacak, kaçak bina yapılandırmalarına karşı ceza oranları artacaktır. Bu açıklamayı AK PARTİ grup başkan Vekili Mehmet muş tarafından yapılmıştır. Mehmet Muş bunun yanısıra görüşmelerde verilen kararların açıklamalarında dile getirmiştir. Peki bu açıklamalar nelerdir? İnşaat sektöründe ne gibi durumlara yasaklandırmalar  getirilmiştir?

 

KAT ÇIKMAK ESKİSİ KADAR KOLAY OLMAYACAK
Yeni gelen yapılandırmalarda artık yüksek binalar yapılması yasak hale gelmiş durumdadır. Katserbestliğine artık belirli bir sınırlama getirilecektir. Kaçak kat çıkmak kesinlikle yasak olan önce ki açıklamaların üzerine ekstra olarak ruhsatın dışında kat eklemesi yapmanın cezası eski yasalara göre daha fazla artmış durumdadır. Yeni yapılandırılacak katların tapuya bildirilmesi şart hale gelmiştir. Peki bu ne işe yaramıştır? Herhangi bir vatandaş eğer daire almak istiyorsa, tapuya gittiği
Yani bir vatandaș bir daire almaya gittiğinde binada herhangi bir aykırılık söz konusu ise bunu öğrenecektir.

 

 YAPILAN İNŞAATLAR RUHSATA UYGUN HALE GETİRİLECEK. GETİRİLMEZSE YAPTIRILAN CEZA ÖDENECEK!

 

Artık insanları kaçak kat çıkma yapılan inşaatın ruhsatını almama gibi durumlar canına tak etmiş bulunmaktadır. Bunun yanı sıra devlette de bu gibi işlerde tarafı olan insanlardan yaka silkmiş durumdadır. Bu nedenle haberimizde belirttiğimiz herhangi bir durumun aykırılığın söz konusunda verilen cezalar kesinlikle yerine getirilecektir. Eğer verilen cezalara uyulmazsa ceza miktarı artırılacaktır. Vatandaş eğer cezasını ödedikten sonra da bu konuyla ilgili herhangi bir şekilde düzenleme yapmazsa Çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından yine gereken yaptırımlar sağlanacaktır. Artık kaçak kat çıkmanın ve ruhsatsız ev sahibi olmanın hiçbir şekilde affedilir yanı yoktur. Bunun yanı sıra mevcut binaların tıraşlanmalı da mümkün olmayacaktır. Yapılan görüşmelerde onlar için herhangi bir yasa çıkmış bulunmamaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.