Prof. Orhan Kural Covid 19’a yenildi... Cem Yılmaz başsağlığı mesajı Paylaştı..!

Prof. Orhan Kural Covid 19’a yenildi... Cem Yılmaz başsağlığı mesajı Paylaştı..!

Prof. Dr. Orhan Kural, Covid 19sebebiyle tedavi gördüğü hastanede 70 yaşında yaşamını yitirdi.Prof. Dr. Orhan Kural, Covid 19 sebebiyle tedavi gördüğü hastanede 70 yaşında yaşamını yitirdi. Prof. Kural, vefatından önce vasiyetini söylediği bir video kaydı aldı. Sigara düşmanlığı ile bilinen Kural, Cem Yılmaz ile yaşamış olduğu tartışmasıyla da uzun zaman konuşulmuştu. Vefatının ardından sosyal medya üzerinden mesaj paylaşan Cem Yılmaz, ''Senelerdir aramız pek iyi bulunmasa da Orhan Kural'a gerçekten çok üzüldüm. Huzur içinde uyusun sevenlerine sabır ve metanet diliyorum.'' Şeklinde konuştu.
Türkiye Gezginler Derneği tarafından yapılan açıklamaya göre, Prof. Dr. Orhan Kural, Covid 19 sebebiyle 28 Kasım'da Hastaneye kaldırıldı. Hastane de bulunmakta olan yoğun bakım ünitesinde 9 Aralık tarihinden bu yana tedavisi devam eden Kural, yaşamını yitirdi.

VASİYETİNİ AÇIKLADIĞI BİR VİDEO

Prof. Kural, vefat etmeden önce vasiyetini söylediği bir video kaydı almış. Kural, video da vasiyetini şu şekilde açıkladı:
''Merhaba. Bunu dinlemekteyseniz, ben bu hayatta değilim. Yaşamaktayken bu videoyu çekmiştim. Bugüne kadar insanları istemeden üzdüysem özür dilerim. Vatandaşlık görevimi layıkıyla yapmaya çalıştım. Sizlere çok daha iyi bir dünya bırakmaya gayret ettim.

screenshot-20.png

Çocuklarınızın çok daha iyi yaşamasına gayret ettim. Adaletli, daha yaşanılabilir bir dünya oluşturmak için elimden geleni her zaman yapmaya çalıştım. Bu sırada özellikle beni çok üzmüş olan Cengiz Kuzu'yu hiçbir vakit bağışlamadım. Burada da belirtmek istiyorum. Lütfen gayretli çalışanları engellemeyin. Onların hevesini hiçbir zaman kırmayın. Cengiz Kuzu'nun yapmış olduğu gibi. Vasiyetimi hazırlamış bulunuyorum gayet muntazam bir biçimde. En önemli taleplerimden biri kamu yararı için bu kadar çalışarak yaptığım Türkiye Gezginler Derneği'nin uzun bir süre yaşaması. Kurduğum Gezi Evi'nin sürmesi. Bir beton yığını halinde bulunmaktayken onu tarihi ev şekline getirdiğim Ahırkapı'daki binamızın faaliyetinin sürmesi, konsolosluk olarak hizmet sunması açısından. Aynı sürede tek ağaçla alarak, koru haline getirmiş bulunduğum Fener Köyü'ndeki çiftliğin de sürmesi yönünde kızımdan talepte bulundum. Ayrıca yazılı bir şekilde bildirdim. Bu sırada vasiyetimde ayrıntılı bir şekilde yazdım. 9 sene bölüm başkanı vazifesiyle 44 sene İTÜ Maden Mühendisliği bölümünde bildiğim doğrular çerçevesinde hizmet verdim. Bu öğrencilerimi her zaman için çok sevdim. Onlarla ortak bir şekilde çalıştım. Onlara bir burs olanağı temin ediyorum. Orhan Kural bursu verilecektir. Bu konu da Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı'na belirli bir miktarda para bıraktım.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.