Parasız Bir Şekilde Yapılabilecek Aktiviteler

Parasız Bir Şekilde Yapılabilecek Aktiviteler

Günümüzde her şey parayla yapıldığı için herkesin aklına yapılabilecek herhangi bir şey olmadığı düşüncesi gelmiştir. Lakin paraya ihtiyaç duymadan hala bir şeyler yapabilmek mümkün.

Lidya’lılar parayı bulana kadar dünyadaki işlerin tamamı parasız bir şekilde yapılıyordu. Bu da bizlere hala bir şeylerin parasız yapılabileceğini gösteriyor. Özellikle doğayla iç içe bir yaşamı parasız bir şekilde sürdürebilirsiniz.

yoga-yapmak.jpg

-Parasız Neler Yapılabilir?

Doğal yaşam

Bol bol okumak

Yürüyerek dolaşmak

Denize girmek

Şarkılar söylemek

Keşfetmek

Yazılar yazmak

Doğa ile iç içe yaşayın

Bunların dışında da daha birçok aktivite parasız bir şekilde yapılabilir. Aslında dışarıdan bakıldığında hepsi oldukça basit gelen aktiviteler olabilir. Ancak bu aktvitelerin parasız olduğu bazen akıllardan çıkabiliyor. Lakin insanlar yürümenin vücut için oldukça sağlıklı unutuyor ve spor salonlarına binlerce lira ücret ödüyor. Gün içinde sadece yarım saatlik tempolu yürüyüş spor ihtiyacını karşılayabilir. Yine halka açık alanlarda istediğiniz kadar yüzebilirsiniz. Kimse sizden bunun için herhangi bir ücret istemeyecektir. Bu tarz aktivitelerle hem bazı şeyler para vermemiş olursunuz hem de vücudunuzu zinde tutabilirsiniz.

Az Miktarda Para İle Neler Yapılabilir?

Aslında bu biraz da kişiye ve bakış açısına bağlıdır. Örnek verecek olursak günlük 100 lira harçlık alan bir öğrenci için 5 lira az miktarda bir paradır, ancak 5 lira harçlık alan bir öğrenci için 1 lira büyük bir paradır. Dünyanın pek çok noktasında hala çok az miktarda para ile hayatına devam eden kitleler bulunuyor.

Eğer az ama sabit bir geliriniz varsa bankada hesap açarak ufakta olsa birikim yapabilirsiniz. Bir süre sonra az geliriniz, büyük bir birikim haline gelir. Yine bir süre paranızı biriktirerek yüksek sermaye istemeyen işlere adım atabilirsiniz. Gündelik ihtiyaçlarınızı gidermek için de kullanabilirsiniz.

her-sey-para-mi.jpg

Her Şey Para Mı?

Maalesef çağımızda neredeyse her şey para. En küçük bir eşya, hizmet dahi parayla ölçülmektedir. Hayat standardı ve lüksü arttıkça da paraya olan ihtiyaçta artmaktadır. Para harcama seviyesini azaltmak için minimal yaşam tercih edilebilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.