Oturduğu Evi Yakıp Kaçtı! “Allah Belanızı Versin” Yazılı Not Bıraktı!

Oturduğu Evi Yakıp Kaçtı! “Allah Belanızı Versin” Yazılı Not Bıraktı!

Olay Antalya’da meydana geldi. Psikolojik sorunları olduğu iddia edilen bir kişi oturduğu kiralık evi ateşe vererek kaçtı, kapıya da “Allah belanızı versin” yazılı not bıraktı.

Antalya’nın Konyaaltı ilçesine bağlı Hurma Mahallesi’ndeki 4 katlı apartmanın en üst katında tek başına yaşayan Birol A., bilinmeyen bir nedenden dolayı oturduğu evi ateşe verdi. Oturduğu evi yaktıktan sonra olay kaçan Birol A., kapıya “Allah belanızı versin” yazılı bir not bıraktı. Birol A.’nın kapıdaki bina görevlisine “Evi ben yaktım” dediği daha sonrasında ise hemen uzaklaştığı ifade edildi. Birol A.’nın dairesinden yükselen alevler bir anda evi kapladı, dumanlar da binanın etrafını sardı. Bina sakinleri yangını fark ettikten sonra hemen binadan uzaklaştı. Karşı dairedeki bir kadın ve 3 çocuk dumandan etkilendi.

kiraci-allah-belanizi-versin-yazili-not-birak-5-13886080-o.jpg

Kontrol Altına Alındı

Yangın ihbarının ardından bölgeye çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri hem yangının büyüyüp yayılmasını önlemeye çalıştı hem de dairede mahsur kalan kadın ve çocukları kurtardı. Yangın ekiplerin yaklaşık 1 saatlik müdahalesinin ardından kontrol altına alındı.

“Ben Yaktım” Deyip Kaçtı

Aynı binada oturan Mustafa Yanmaz, patlama seslerini duyunca panik yaşadığını, patlama sesleri ile birlikte bağrışma seslerinin geldiği ve elektriklerin gittiğini, dışarıya çıktığında ise üst katta yangın olduğunu gördüğünü söyledi.

kiraci-allah-belanizi-versin-yazili-not-birak-4-13886080-o.jpg

Birol A.’nın yaklaşık bir ay kadar önce intihar girişiminde bulunduğu ve psikolojik sorunları olduğu iddia ediliyor, polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

kiraci-allah-belanizi-versin-yazili-not-birak-13886080-o.jpg

kiraci-allah-belanizi-versin-yazili-not-birak-2-13886080-o.jpg