Neşeli Günler Filmi Konusu Nedir? Yeşilçam Filminin Oyuncuları ve Detaylı Hikayesi

Neşeli Günler Filmi Konusu Nedir? Yeşilçam Filminin Oyuncuları ve Detaylı Hikayesi

Televizyonlarda sık sık yayınlanan ve kaliteli oyuncu kadrosu ile zevkle izlenen Neşeli Günler dizisi bu akşam da izleyiciyle buluşacak. Kullanıcılar Neşeli Günler filmi konusunu merak ediyor. İşte oyuncu kadrosuyla beraber Yeşilçam filminin konusu.

Yeşilçam'ın efsane filmleri arasında gösterilen Neşeli Günler, bu akşam TV kanalında izleyiciyle buluşacak. Başarılı filmin konusu ve oyuncu kadrosu nedeniyle aradan geçen yıllara rağmen izlenmesinde önemli bir etken. Münir Özkul, Adile Naşit, Oya Aydoğan ve Şener Şen başta olmak üzere Yeşilçam'ın bilindik isimleri bu dizide yer alıyor. 

Neşeli Günler Konusu

1978 yılında yayınlanan Neşeli Günler filminde 2 başrol oyuncusu bulunmaktaydı. Evli olan Kazım Efendi (Münir Özkul) ve Saadet Hanım (Adile Naşit), turşucu dükkanı işletmekteydi. Ancak turşu yüzünden ettikleri kavgalar ayrılığa doğru sürüklendi. 6 çocuğu bulunan aile bir anda dağılıverdi. 3 çocuk Saadet Hanım'la 3 çocuksa Kazım Efendi ile yaşamaya başlar. Bir anda yuvası dağılan aile üyeleri, oldukça farklı bir yaşama başlar. 

Ancak çocuklar büyüdükçe bazı şeylerin farkına varmaya başlar. Ailelerindeki düzensizlik ve ailelerin ayrı olması sebebiyle bir şeyler yolunda gitmemektedir. Ancak tesadüftür ki ailenin yıllardır birbiri ile gözükmeyen çocukları dışarıda karşılaşır. Bu güzel karşılaşma sonrası bol bol sohbet eder ve hasret giderirler. Daha sonra bu iki ailenin nasıl birleştirilmesi gerektiği üzerine konuşurlar. Bu esnada Ziya karakterini canlandıran (Şener Şen) bu ayrılıktan istifade iki ailenin de evinde kalmaktadır. Ziya genellikle çocuklara anlattığı yalan hikayeler ve Kazım Efendi'nin "Ziya!" diye bağırdığı komedi sahnelerinde yer almıştır. Hem Kazım Efendi'de hem de Saadet Hanım'ın evinde kalan Ziya, ikisine de kendisini desteklediğini belirterek yalan söylemiş olur. Böylelikle ikisinin de evinde kalmaktadır. Onun da aşık olduğu bi kadın vardır. Ayşen Gruda'nın canlandırmış olduğu karaktere aşık olan Ziya, onunla evlenmek ve hayatını birleştirmek istemektedir. Evine davet ettiği zaman ise annesinin kızacağını belirterek gelmek istemez. Aralarında geçen komik diyaloglar filmi daha da eğlenceli hale getirmektedir. 

6 çocuk birbiri ile tesadüfi şekilde karşılaştıktan sonra ailelerini barıştırmaya karar verir. Ancak bunu nasıl yapacaklarını bir türlü bulamazlar. Sonra iki grupta yıllarca görüşmedikleri annesi ve babası ile görüşmeye karar verir. Yaptıkları görüşme Saadet Hanım ve Kazım  Bey'i fazlasıyla etkilemiştir. Onlara bu hissi yaşattıktan sonra iki aile büyüğü ile konuşulur ve barışmalarını belirtirler. En azından görüşme yapmalarını isterler. Karşı tarafın böyle bir isteği olduğunu belirttikleri için iki taraf da razı gelir ve buluşurlar. Konu genel olarak böyle ilerlemektedir. Neşeli Günler filmi yayınlandığı tarihten itibaren yani 42 sene sonra bile hala zevkle seyredilmektedir. Yeşilçam sinemaları, ülkemizde hala severek izlenmektedir. Yıllar sonra bile insanların merak edip araştırması da buna en güzel örnektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.