Müthiş İddia ! Sokağa Çıkma Yasakları Geri Geliyor..!

Müthiş İddia ! Sokağa Çıkma Yasakları Geri Geliyor..!

Artan virüs vaka sayıları ile alakalı olarak gündeme gelen önlem söylentileri akabinde Reuters'a demeç veren üst düzey bir yetkili, "Ülkemizde koronavirüs vaka sayısının yükselmesiyle birlikte gençler ve ayrıca yaşlılar için sokağa çıkma yasakları...

Artan virüs vaka sayıları ile alakalı olarak gündeme gelen önlem söylentileri akabinde Reuters'a demeç veren üst düzey bir yetkili, "Ülkemizde koronavirüs vaka sayısının yükselmesiyle birlikte gençler ve ayrıca yaşlılar için sokağa çıkma yasakları geliyor

1-001.jpg

Türkiye'de Eylül ayından bu yana günlük vaka 1000'in üzerinde görüldüğü koronavirüs ile ilgili önemli bir iddia İngiltere merkezli olarak yayın yapmakta olan Reuters haber ajansından ulaştı. Reuters'a üst düzey bir yetkili, vakaların artmasının sonrasında sokağa çıkma yasaklarının tekrar gündeme geldiğini söyledi.

"TOPLAM GERÇEKLEŞEN VAKA, GÜNLÜK SAYININ ORTALAMA 5 KATI"

İsmini belirtmeyen yetkili, "Toplam virüs vaka sayısı açıklanmakta olan günlük vaka rakamlarının 5 katı. Birkaç hafta gibi bir zamanda süreci takip etmenin arkasından yeni sokağa çıkma kısıtlaması ve önlemler gelebilir" dedi.

EKONOMİNİN KORUNMASI ÇOK ÖNEMLİ

Pazartesi günü itibariyle 2.026 yeni vakanın çıkmasının arkasından Reuters'a demeç veren yetkili, okulların açılmasıyla nasıl bir değişiklik olacağının izleneceği ve bu doğrultuda bir karar ortaya çıkacağını dile getirdi. İsmini belirtmeyen yetkili semptom belirtisi olmayan çok insanın bulunduğunu söylerken, "Vaka rakamlarının, hasta olan kişilerin 5 kat daha yüksek olduğu anlaşılıyor. Eğer bu şekilde bir yükseliş devam ederse bazı kısıtlamalar gündeme gelecektir." dedi. Alınacak olan tedbirlerde ilk olarak ekonomik durumların ülkemizde değerlendirilmekte olduğunun da ayrıca altını çizdi.

"YASAKLAR NOKTASINDA ÇOK BEKLEMEYECEĞİZ"

Yetkili, "Konuşulmakta olan yasaklar, lokanta ve aynı zamanda restoranların bazı zamanlarda kapanması, gençler ve aynı zamanda 65 yaşın üzerindeki kişilerin belli zaman dilimlerinde sokağa çıkması ve bunların dışında son adım olarak da Cumartesi ve Pazar günleri  sokağa çıkma yasaklarının gelmesi ihtimali bulunuyor. Bazı adımların atıldığını görmek adına çok uzun bir zaman geçmeyecek" ifadesini kullandı. Diğer bir yetkilinin de aynı şekilde Reuters'a Ankara ve İstanbul şehirlerimizde vaka sayısındaki yükselişe dikkat çekmiş ve tüm ülke genelinde bir yasağın olmayacağını öne sürdü.

1111111111.png

Son dakika olarak yapıylan açıklama ile birlikte bugün kaynak olarak gösterilen soküğa çıkma yasağı konuyu haber Bakan İsmail ÇATAKLI tarafından yalanlanmıştır. İleryen zaman için her hangi bir sokağa çıkma yasağınınplanlamasının yapılmadığı bakanın sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında açık bir şekilde ifade edilmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.