Müjde..! O Şehrimizde Büyük Altın Rezervi Bulundu..!

Müjde..! O Şehrimizde Büyük Altın Rezervi Bulundu..!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu yani kısa adı ile TMSF yetkilisi Muhiddin Gülal’ın geçtiğimiz gün yapmış olduğu Ağrı’da altın rezervi bulundu açıklaması büyük bir heyecan yarattı. Yapılan açıklama sonrasında herkesin gözü kulağı Ağrı’ya çevrildi.

 

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu yani kısa adı ile TMSF yetkilisi Muhiddin Gülal’ın geçtiğimiz gün yapmış olduğu Ağrı’da altın rezervi bulundu açıklaması büyük bir heyecan yarattı. Yapılan açıklama sonrasında herkesin gözü kulağı Ağrı’ya çevrildi. Bölgede yaşayan halk büyük bir sevinç yaşadı. Özellikle rezervin bulunduğu söylenen Diyadin ilçesi Mollakara köyü sakinleri haberi duyunca çok umutlandılar. İşi olmayan ve gelir sahibi olmayan vatandaşların heyecanları yüzlerinden okunuyordu. Mollakara köyü sakinleri altın rezervinin çok yakın bir alanda bulunduğu öğrenince kendilerine iş imkanı açılacağı umudu ile büyük bir sevinç yaşadılar. Sonuçta bulunan altın rezervinin çıkarılması ve işlenilmesi için bölgeye bir tesis kurulacak ve çok sayıda işçi alınacaktı. Bunu duyan köylüler bir an önce tesisin kurulması için dua etmeye başladılar.

2-003.jpg

Beklenen İş İmkanı Altın ile Geldi

Mollakara köyü sakinlerinden Aslan Çiftçi tüm köylüler adına hislerini dile getirdi. 2005 yılından beri köyde altın arama çalışmaları yapıldığını ve köylerinde bir çok işsiz olduğunu ve bu rezervin bulunmasının iş kapısı açısından büyük bir umut yeşerttiğini söyledi. Yıllardır altın arama çalışmalarının devam ettiğini ve  sondaj çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Aslan Çiftçi TMSF başkanımız büyük bir altın rezervi bulduklarını söyleyince köylü halkı olarak çok sevindik dedi. Bu altın rezervi sadece Ağrı için değil, Diyadin ilçesi ve özellikle kendi köyleri Mollakara için çok önemli olduğunu belirtti. Köyde yaklaşık 400/500 kişinin işsiz olduğunu ve altın rezervi için kurulacak tesise işçi alımı yapıldığında kendilerine çok faydası olacağını söyledi.

Geçimizi Altın Madeni Sağlayacak

Mollakara köyü bir diğer sakini Selami Polat da duygularını ifade ederken heyecanı sesinden belli oluyordu. Altın madeni ile ilgili kurulacak tesiste çalışmaya başlarsak ailemizden uzak kalmayacağız dedi. İş imkanları olmaması nedeni ile batı illerine çalışmaya gittiklerini ve 3/5 ay ailelerine hasret kaldıklarını belirtti. Altın madenine alınacak işçiler kendi köylüleri için bir gelir kaynağı olacak ve başka illerde ailelerinden ayrı kalmadan çalışabileceklerini anlattı. En son hem ülke hemde köyleri için büyük bir nimet olduğunu belirttiği altın rezervinin hayırlı uğurlu olmasını söyleyerek konuşmasını bitirdi.

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.