Muhalefet Partisi Milletvekili İsyan Etti...! Cebinden Çıkardığı Bıçakla Kolunu Kesti!

Muhalefet Partisi Milletvekili İsyan Etti...! Cebinden Çıkardığı Bıçakla Kolunu Kesti!

Tayland meclisinde dün yaşananlar adeta akıllara durgunluk veren cinstendi. Konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan milletvekili cebinden çıkardığı bıçakla kolunu kesti.

 

 

Tayland meclisinde dün yaşananlar adeta akıllara durgunluk veren cinstendi. Konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan milletvekili cebinden çıkardığı bıçakla kolunu kesti. Ülkede baş gösteren protestolar sebebiyle böyle bir hamleye girişen muhalefet partisi milletvekili, ülkenin başbakanını suçladı. Muhalefet partisi adına söz alan milletvekili Wisarn Techatheerawat, konuşması sırasında cebinden bir bıçak çıkardı ve kolunu kesti. Kolunu kesme sebebini protestolara dair hükümetin sessiz kalışını hedef gösteren muhalefet milletvekili Tayland Başbakanı Prayut Çan-Oça’ya öfke kustu. Mecliste yaşanan bu akıl almaz olay an be an kameralar ile kayıt edilirken, tüm dünyada gündemin ilk sıralarına girmeyi başardı. Sesini duyurmak ve belki de tüm dünyada yankı yapmak isteyen muhalefet partisi milletvekili bu konuda başarılı oldu.

 

Kolunu kesen milletvekilinin görüntüleri dijital ortama düştükten kısa bir süre sonra hızla yayılmaya başladı. Tüm dünyada karşılık bulan bu görüntülere isyan eden sosyal medya kullanıcıları kolunu kesen milletvekiline destek yorumları attı. Ülkede artan protestolar karşısında sessiz kanla hükümete tepkisini dile getirip tüm dünyaya da bu suskunluğu duyurmak isteyen Wisarn bu hamlesi ile istediğini başardı.

meclis-konusmasinda-kolunu-kesen-milletvekili-2090327.jpg

Göz Göre Göre Kolunu Kesti

 

Tayland hükümetinin halkın gösterdiği protestolara karşı sessiz kalması ve aynı zamanda sokaklarda zor kullanması üzerine mecliste de hareketlilik devam ederken son günlerde oldukça gergin konuşmalara sahne oluyordu. Birbirlerine karşı çok sert olan milletvekilleri yaşanılanlara karşılık birbirilerini suçlarken mecliste sonunda kan aktı. Kameralar kayıttayken kürsüye gelen muhalefet partisi milletvekillerinden biri konuşmasını yaptığı sırada cebinden bir bıçak çıkararak kolunu kesti. Giyindiği ceketi çıkaran ve gömleğini sıyıran milletvekili kolunu keserken, kameralar kayıttaydı. Bu görüntüler karşısında buz kesilen Tayland Meclisi kısa bir süreliğine oturumları erteledi. Akıttığı kanın kararlılık olduğunu ifade eden milletvekili, başbakana yüklendi. Kararlılığını Başbakana göstermek için kolunu kestiğini ifade eden Wisarn, başbakan kanımı görsün iyi baksın diye haykırdı. Bu görüntüler sonrası herhangi bir açıklama yapılmazken, kolunu kesen milletvekilinin tedavisine başlandığı bilgisi verildi. Kararlılığını her an göstereceğini ifade eden muhalefet partisi milletvekilinin kısa süre sonra halkın protestolarına dahil olması bekleniyor.

 

Tayland’da haftalardır devam eden isyanlar sonunda sokaklara taşınmıştı. Tayland Kralı’nın Almanya’da olmasını eleştiren halk, ülkeyi oradan mı yönetiyor eleştirilerine maruz bırakılmıştı. Ülkenin oradan yönetilmesini hazmedemeyen Tayland halkı günlerdir sokaklarda protesto gösterileri yapıyorlar. Yapılan protestolar sonrası kralın nasıl bir adım atacağı ise halen merakla beklenen asıl mesele olarak duruyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.