Mezarı başında kadın kocasını öldürdüğünü itiraf etti kameraya yakalandı.!

Mezarı başında kadın kocasını öldürdüğünü itiraf etti kameraya yakalandı.!

Mezar başında vicdan azabından öldürdüğü kocasına itirafta bulundu

Ümraniye'de yaşamakta olan 41 yaşındaki Hasan Akman kardeşi Ecevit Akman ile yaşadığı olay ile silahla başından vuruldu. Tutuklanmış olan kardeş, cinayeti kendisiyle ilişkisi bulunduğu iddia ettiği yengesi ile birlikte planladıklarını söyledi. Kadının, defnedildikten sonra kocasının mezarına giderek  cinayeti itiraf ettiği ortaya çıktı. Görüntüler vefat eden Hasan Akman'ın yeğeni tarafından gizlice çekildi. Görüntüler ortaya çıkınca savcılıkta ifadesi alınmış olan  A. Akman, vicdan azabı yaşadığını belirterek, "Her ne kadar da ilk zamanlar plan yapsamda daha sonra öldürmemesini söylemiştim" dediği öğrenildi. Denetimli serbestlik kuralları uygulanarak serbest kalan A. Akman'ın, polis merkezine imza noksasında aksaklık yaşadığı  ortadan kaybolduğu daha sonra öğrenildi. Vefat eden Hasan Akman'ın ablası ve  ayrıca ağabeyi, gelinlerinin de aynı şekilde cezalandırılmasını istedi. İddiaya göre, Hasan Akman (41), öz  kardeşinin tetiğe basmasıyla silahla başından vuruldu. Olayın akabinde gözaltına alınan Ecevit Akman, tutuklanarak cezaevine gönderildi."

İLİŞKİMİZİ YENGEM GİZLİCE VİDEOYA KAYDETMİŞ"

Cezaevine görüşe gitmiş olan ailesine cinayeti itiraf eden Ecevit Akman'ın, alkollü iken,  ilişkiye girdiğini, bunu gizlice videoya çekerek, ağabeyine göstermekle tehdit ettiğini söyleyerek, "Ben de abimi öldürdüm" dediği öğrenildi..

ÖNCE PLAN KURDUK FAKAT VAZGEÇTİM

Cinayet itiraf görüntülerinin akabinde cumhuriyet savcısına da ifade vermiş olan A. Akman, "Çok pişmanım. Ecevit ile bulunan ilişkimizi de ailesine söyledim. Yaklaşık iki senedir Ecevit ile ilişki yaşamaktayım. Eşim cezaevinden çıkıp eve geldiğinde Ecevit ile olan ilişkimden son derece pişmanlık yaşadım. Bunu Ecevit'e söyleyince, Hasan'ı öldüreceğini bana söyledi. Ben ona bunu kesinlikle yapmamasını söyledim.  Ecevit, Hasan'ı beni dinlemeyerek öldürdü. Daha önceden kocamı ortadan kaldırmayı düşünsem de bundan vazgeçmiştim.Her ne kadar Ecevit ile ilişkimizden dolayı, kocam Hasan'ı ortadan kaldırmak için Ecevit ile plan yapsak da daha sonra ben vazgeçtim" dediği öğrenildi.

HATTA BERABERLİKLERİNDEN ÇOCUK DA ALDIRMIŞLAR

Mehmet Akman, "Geçtiğimiz mayıs ayında pandemi sebebiyle kardeşim cezaevinden çıktı. Fakat bu zaman içerisinde gelinimiz A., diğer kardeşim olan  Ecevit ile birlikte olmuşlar. Onu da öğrendik. Ecevit ile beraber olduğunda yaşadıklarınıcep telefonuyla videoya da kaydetmiş. Akabinde Hasan cezaevinden tahliye olunca kardeşim Ecevit'i sürekli o görüntüleri eşine izletmekle tehdit etmiş. BERABERLİKLERİNDEN çocuk da aldırmışlar. Hepsini Hasan vefat ettikten sonra öğrendik. Bir gün mezara kocasını ziyarete gideceğini bizlere  söyledi. Yeğenim de kendisine  gizlice takip etmekteymiş. Sonra yaşananları telefonuyla kayıt altına alıyor. Gelinimiz vicdanı sızladığından kocası Hasan'ın mezarı başında tüm planladıkları cinayeti itiraf etmiş. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.