​​​​​​​Linke Tıkladı Bütün Parasını Kaptırdı

​​​​​​​Linke Tıkladı Bütün Parasını Kaptırdı

Adıyaman'da ikamet eden genç kadın, sosyal medyada kendisine gelmiş olan linki tıkladı ve 9 bin TL parasını kaybetti.

Adıyaman'da ikamet eden genç kadın, sosyal medyada kendisine gelmiş olan linki tıkladı ve 9 bin TL parasını kaybetti.

Ş. Ö. adlı genç kadın Adıyaman'ın Gölbaşı ilçe merkezinde hayatını devam ettiren, 1 çocuk annesi olan genç kadının cep telefonuna sosyal medya üzerinden bir mesaj geldi.

Genç kadının cep telefonuna link gönderen dolandırıcılar Ş. Ö. tarafından linke tıklanınca genç kadının banka hesap numaraları dolandırıcılar tarafından çalındı. Dolandırıcıların gönderdiği linkin bir yakınından geldiğini düşünerek linke tıklayan kadın bankadaki bütün parasını dolandırıcılara kaptırdı.

screenshot-20.jpg

Sosyal Medya Tehlikesi

Korona (Covid-19) salgını olmasıyla beraber dolandırıcılar da boş durmuyor, bu durumu fırsata çevirmeye çalışıyorlar. Sahtekarların oyununa gelen kişilerden bir tanesi olan Ş. Ö. tıkladığı link sebebiyle bankadaki parasını kaptırarak sadece 32 TL' sinin kaldığını söyledi. Ş. Ö. şöyle devam etti “bir yakınımın sosyal medya hesabını çalmışlar, benim bu durum hakkında bir bilgim yoktu. Ama cep telefonuma bir mesaj gelmişti.

Mesajı açıp baktığımda şunları yazıyordu: "Bu link bilgi ve yardım amaçlıdır. Pandemi destek programı amaçlı olan bu programda verilen linke tıkladığınız taktirde 1500TL geri ödemesiz para yardımı alırsınız." Meğer geri ödemesiz para yardımı yazarak kandırıyorlarmış. Yakınımdan geldiğini sandığım bu linke hiç düşünmeden tıkladım. Orada yazan bilgi başvurularını doldurdum. Aradan birkaç gün geçmişti. Banka hesabıma bakmak istedim.

Sadece 36 TL'si Kalmıştı

Banka hesabıma baktığım zaman şok oldum. Çünkü banka hesabımda 9 bin TL yerine sadece 36 TL para görünüyordu" şeklinde ifade etti. Daha sonra genç kadın, hemen yakınını aradığını söyledi. Ş. Ö. 'nün yakını, sosyal medya hesaplarının çalındığını belirtti. Ş. Ö. "dolandırıcılar tarafından yapılan bir  oyun olduğunu anladığım an derhal bankaya gittim ve başıma gelenleri anlattım" dedi. Bankadan kendi hesabımın durdurulmasını istedim. Ayrıca paranın yattığı hesabın da durdurulmasını talep ettim. Fakat banka bana bu konuyla ilgili bir şey yapamayacaklarını söyledi.

"Benim Düştüğüm Duruma Kimse Düşmesin"

‘’Ben de kararımdan caymadan bankaya hesabımın kapatılması için ısrarla gideceğim "dedi. Dolandırıcıların oyununa geldiğini söyleyen genç kadın" bir mesaj yüzünden paralarımı kaybettim, bu haber yayınlansın ki benim düştüğüm duruma aldanıp ta kimse düşmesin “şeklinde konuştu. 

Tüm Parası Gitti

Korona (Covid-19) ile birlikte dolandırıcılar da boş durmuyor, bu pozisyonu fırsata çevirmeye büyük bir öz veri ile çalışıyorlar. Sahtekarların oyununa gelmiş bulunan kişilerden bir tanesi olan Ş. Ö. tıkladığı link nedeniyle bankadaki parasını dolandırıcılara kaptırarak sadece 32 TL' sinin kaldığını belirtti. Ş. Ö. sözlerine devam etti “bir yakınımın sosyal medya hesabını çalmışlar, benim bu durum hakkında bir bilgim yoktu. Ama cep telefonuma bir mesaj gelmişti.

Mesajı açıp kontrol ettiğimde şunları belirtiliyordu: "Bu link bilgi ve tamamen yardım amaçlıdır. Salgın destek programı maksatlı olan bu programda verilmiş bulunan linke tıkladığınız da 1500TL geri ödemesiz para yardımı alırsınız." Meğer geri ödemesiz para yardımı yazarak kandırıyorlarmış. Yakınımdan geldiğini sandığım bu linke hiç düşünmeden tıkladım. Orada yazan bilgi başvurularını doldurdum. Aradan birkaç gün geçmişti. Banka hesabıma bakmak istedim.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.