KPSS 2020/14 Sözleşmeli Sağlık Personeli Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

KPSS 2020/14 Sözleşmeli Sağlık Personeli Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

ÖSYM Başkanı'nın yapmış olduğu açıklama neticesinde KPSS sözleşmeli sağlık personeli sonuçlarının açıklanmasına çok az bir vakit kaldı. Twitter üzerinden yapılan açıklamada Sağlık Bakanlığı'nın ihtiyacı olan alımlar çok yakında yapılacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarına göre sözleşmeli olarak çalışacak 12 bin sağlık personeli alınacak. ÖSYM üzerinden yapılacak başvuru ve tercihlerle beraber personeller işlerine başlayacak. Binlerce insanın başvurduğu sözleşmeli sağlık personeli ilanı ne zaman açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı, KPSS'ye giren ve sağlık alanında ilerleyecek kişilerin söz konusu pozisyonlara başvurabileceğini açıklamıştı. Hemşire, ebe ve sağlık teknikerinin alınacağı bu duyuruda, toplamda 12 bini bulacak bir kadro oluşturuldu. Ancak bu kadro sözleşmeli olacak şekilde açıldı. 

KPSS Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı

Alım için 2020 yılında KPSS'ye girmiş ve sağlık alanında bir bölüm okumuş olma şartı bulunuyor. Başvurularda en dikkat edinen noktanın bu olduğu belirtildi. Sağlık bölümlerinden en az birini okumamış ve bölümlerle ilgisi olmayan kişiler başvuru yapamayacak. KPSS'de alınan puanın oldukça etkili olduğu da belirtiliyor.

Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımları Açıklandı mı?

Sözleşmeli sağlık personeli alımının bugün açıklanması bekleniyor. Nedeni ise ÖSYM Başkanı'nın yapmış olduğu açıklama ile daha iyi anlatılabilir. Başkan Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter hesabı üzerinden Sağlık Bakanlığı'nın çeşitli pozisyonlarına yerleştirme sonuçlarının yakın zamanda açıklanacağına dikkat çekti. Bu açıklamayla beraber başvuru yapan sağlık bölümü mezunları ve KPSS sınavına giren vatandaşlar oldukça heyecanlandı. 12 bin kişinin yerleşeceği pozisyonlara fazla sayıda insanın başvuru yaptığı düşünülüyor.

Sözleşmeli Sağlık Personeli Yerleştirme Sonuçları

Sözleşmeli sağlık personeli yerleştirme sonuçları açıklandı mı? Açıklamanın bugün itibari ile yapılması bekleniyor. ÖSYM'nin yapacağı seçimlerde sonuçlar nereden takip edilecek oldukça merak konusu oldu. Twitter üzerinde ÖSYM Başkanı'nın yaptığı duyuru birkaç saattir gündemdeki yerini koruyor.

Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımları Sorgulama

Sözleşmeli sağlık personeli alımlarının sorgulanabilmesi için öncelikle ÖSYM ve çeşitli resmi sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yapılması bekleniyor. Açıklamadan sonra ÖSYM'nin resmi internet sitesine bilgileriniz ile giriş yapmalısınız. Tercihler kısmından yaptığınız başvurunun sonuçlarını görebileceksiniz. KPSS'deki performansınızın bu tercihlerde önemli bir yere sahip olduğunu hatırlatalım.

Atama isteyen binlerce sağlık personeli arasından kimlerin seçileceği büyük ihtimalle bugünden sonra öğrenilebilecek. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, atamalar arasında son aşamalara geldiklerini belirtti. 1-7 Aralık tarihleri arasında tercihte bulunan binlerce vatandaş, okudukları sağlık alanında bir iş yapmayı büyük umutlarla bekliyor. Devlet kadrolarında sözleşmeli de olsa çalışmayı isteyen onbinlerce insan bulunmakta. ÖSYM giriş ekranı üzerinden çok yakın zamanda bu atamanın duyurulacağını biliyoruz. 2020/14 KPSS alımları şu an için belirlenmedi ve on binlerce insan başvuru sonuçlarını bekliyor.