Koronavirüs Yardım Parası ile Lamborghini Almışlar

Koronavirüs Yardım Parası ile Lamborghini Almışlar

Salgından dolayı duran ekonomi çarkları ülkeleri iflasın eşiğine getirdi. Maddi durumu kötü olanlara ise devletlerin yardımları devam ediyor.

Tüm dünyada koronavirüsten dolayı maddi zorluk yaşayan vatandaşlara, devletler yardım elini uzatıyor ve belli miktarlarda koronavirüs destek ödemesi yapıyor. Bu uygulama ülkemizde de hayata geçirildi ve tüm vatandaşlara karşılıksız 1000 TL ödeme yapıldı.

Amerika’da da maddi zorluk içindeki kişilere destek ödemeleri yapılmasına ilişkin kararlar alındı ve yüksek bütçeli destek paketleri Amerikan vatandaşlarına dağıtılmaya başlandı. Ancak Amerika’da koronavirüs destek paketlerinden yararlanan kişilerin vurgun yaparak lüks araçlar ve evler aldığı ortaya çıktı.

17122015-dolar-650.jpg

Dail News gazetesindeki habere göre Teksas eyaletinin Houston kentinde yaşayan 6 kişi, İllinois eyaletinde yaşayan bir kişiyle iş birliği yaparak büyük bir vurgun gerçekleştirdi. 7 kişilik örgüt koronavirüs destek paketlerine tam 30 milyon dolarlık başvuru gerçekleştirdi.

Başvuru sonrasında inceleme yapan Amerikan hükümeti başvuruyu onayladı ve 16 milyon dolarlık destek ödemesi gerçekleştirdi. Örgütün sahte dekontlar, banka hesapları, sahte ödeme belgelerini devlete sunmuş ve 30 milyon dolarlık kredi başvurusu yapmıştı. Belgeleri inceleyen hükümet yetkilileri ise 16 milyon dolarlık kredi ödenmesine karar vermişti.

Konu hakkında çeşitli açıklamalarda bulunan Başsavcı Ryan Patrick, dolandırıcıların para almak için çok karışık düzenekler hazırladığını, bu insanların üretkenliklerini farklı noktalarda değerlendirmesi gerektiğini söyledi. Olayın duyulmasının ardından 16 milyon dolarlık kredi kullanan 7 kişi yakalanarak göz altına alındı.

5da403e2b57f15047cbe6f33.jpg

Örgütün 16 milyon dolarlık krediyle almış olduğu, son model Lamborghini, Porche gibi araçların yanı sıra lüks evlerinde bulunduğu 50’ye yakın mülke Amerikan hükümetinin el koyduğu belirtildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.