Korona Virüs, Lise Öğrencisinin Hayatını Aldı!

Korona virüs salgını can almaya devam ediyor. Şimdide Lise son sınıf öğrencisi olan Serdar Mehmet Ay hayatını kaybetti. Korona virüs teşhisi koyulan genç öğrenci, 16 gündür korona virüs ile mücadele ediyordu.

Korona virüs salgını can almaya devam ediyor. Şimdide Lise son sınıf öğrencisi olan Serdar Mehmet Ay hayatını kaybetti. Korona virüs teşhisi koyulan genç öğrenci, 16 gündür korona virüs ile mücadele ediyordu.

11 Mart tarihinden bu yana görülen korona virüs salgını hızını kesmeden büyümeye ve güçlenmeye devam ediyor. Şimdiye dek dünyada milyonlarca insanın ölümüne sebep olan salgın, Türkiye’de de daha da büyüme içerisinde yer alıyor. An itibari ile 16 bine yakın insan Türkiye’de korona virüsten hayatını kaybetti. Bunun yanı sıra tespit edilen 1 milyon 700 bin kişi enfekte oldu.

Bilindiği üzere korona virüs salgını sadece kronik rahatsızlıkları olan ve ileri yaşlarda olan bireyleri tehdit etmiyor. Genç yaştaki çocukların da canını alan virüs, en son lise son sınıfta olan bir gencin hayatını elinden aldı. Kütahya Ali Güral Lisesi 12. sınıf öğrencisi olan Serdar Mehmet Ay, 16 gün süren tedavisine rağmen hayatını kaybetti. Talihsiz genç çocuğun hayatını kaybettiğini Kütahya Valisi Ali Çelik ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit bildirdi.

Lise öğrencisi genç koronavirüsten hayatını kaybetti | 3. Sayfa

Serdar Mehmet Ay adlı öğrencinin korona virüsten hayatını kaybetmesinin önemli diğer bir nedeni ise kas rahatsızlığın da olduğu belirtildi. Kas rahatsızlığından kaynaklı olarak tedavi gören genç, yakalandığı korona virüsten kurtulamadı. Son dönemlerde genç yaşlardaki çocukların ölümü de oldukça fazla olması dikkat çekti. Yapılması gereken kurallar ise oldukça basit. Maske, mesafe ve hijyen. Bu gereklikleri yerine getirilmesi durumda salgının yükü hafifleyebilecek.

Genç Yaşta Ölümler Artıyor

Geçtiğimiz aylarda da 21 yaşın bir gencin hayatına kaybetmesi, 18 yaşındaki genç bir kızın hayatını kaybetmesinin üzerine 16 yaşındaki bir genç daha korona virüsten kaynaklı olarak hayatını kaybetti. Korona virüs salgını sadece ileri yaştaki bireyleri değil, genç yaştaki bireyleri de öldürüyor. Bundan kaynaklı olarak sadece ileri yaştaki bireylerin sadece etkilendiğinin düşünülmesi oldukça yanlış.

z1xyjnalmuyw0a-ree0iuq.jpgme

Uzmanlar yaş fark etmeksizin tüm herkesin korona virüs karşısında büyük bir risk altında olduğunu belirtti. Milyonlarca insanın kendini izole ettiği şu dakikalarda gerekli önlemlerin eksiksiz olarak yerine getirilmesi son derece önem taşıyor. Aksi takdirde istemeyen durumların ve koşulların yaşanması an meselesi. Uzmanlar maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet eden kişilerin oldukça korunabildiğinden dem vuruyor. Bu yüzden bu şartlara eksiksiz riayet edilmeli.