Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişiminde gelişme!

Çubuk’ta şehit cenazesine katılan Kemal Kılıçdaroğlu, linç girişimine maruz kalmıştı. Bu girişime dair 21 kişi hakkında iddianame hazırlandı. Şüpheli Mustafa G. Kılıçdaroğlu’na yönelik ‘’Evi kilitleyin, gömün koyman’’ dediği belirlendi.

 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik olarak linç girişimine ilişkin üçüncü iddianame hazırlandı. İddianamede 21 şüpheli için kasten yaralama, yaralamaya teşebbüs etme, kamu görevinden dolayı kişiyi hürriyetin yoksun kılma, suç işlemeye tahrik, mala zarar verme ve hakaret gibi çeşitli suçlardan kaynaklı olarak cezalandırılması istendi. Suçu birçok kişinin işlemesinden kaynaklı olarak şüpheliler hakkında talep edilen cezanın yarı oranında arttırılması istendi.

kilicdaroglu-saldiri-680x365-c.jpg

‘EVİ KİLİTLEYİN, GÖMÜN’

Kılıçdaroğlu’na saldırıda bulunan şüpheli Mustafa G.’nin CHP aracına doğru elinde bulunan maddeyi fırlattı ve Kılıçdaroğlu’nun saklandığı evi işaret ederek, ‘’Evi kilitleyim, gömün koyman, eve koyman’’ dediği ve evden çıkışının engellendiği belirtildi. Bundan kaynaklı olarak 3,5 yıldan 19 yıla kadar hapis ile cezalandırılması talep edildi. Mustaga G. İse kendisine yönelik suçlamayı reddederken, savcı karşı çıktı. Savcı, ‘’Suçtan kurtulmaya yönelik beyan’’ dedi.

‘KESİN LAN ÖNÜNÜ’

Bir diğer şüpheli Nuh R. Kılıçdaroğlu’na ‘’Hainler dışarı’’ diyerek bağırdığı ve sığında evden çıkmasını engelleyen grupta yer aldığı belirtildi. 3 yıldan 12 yıla kadar hapsi istenen Osman K. Kılıçdaroğlu’na yönelik olarak ‘’Kesin lan önünü’’ diye bağırdığı belirtildi.

kilicdaroglu-na-linc-girisimini-elestiren-paylasima-hapis-cezasi-748264-5.jpg

‘HAİNLER DIŞARI’ DİYE BAĞIRDI

Kılıçdaroğlu’na ve CHP’lilere ‘’Hainler dışarı’’ diyerek bağıran Gazi Y’nın aynı zamanda Kılıçdaroğlu’na sol eli ile vurduğu ve saklandığı evden çıkmasını engellediği kaydedildi. Bu yüzden 3,5 ila 16,5 yıla kadar hapis istendi. Gülbeyaz O.’nun CHP’li vekil olan Gök’e sol koluyla vurduğu belirlendi ve 1,5 yıl ila 4,5 yıla kadar hapsi istendi.

Halil İbrahim T.’nin Kılıçdaroğlu’na ve CHP’lilere ‘’Hainler dışarı’’ diye bağırdığı iddia edilirken sığındığı evden çıkmasının engellendiği belirlendi bu yüzden 3 ila 12 yılda hapis istendi. Hasan D.’nin CHP aracına taş attığı, Kılıçdaroğlu’na yönelik olarak küfürler ettiği belirlendi. Bu yüzden 4 ila 16 yıla kadar hapis talep edildi.

1555946044814-1555881379582-kili.jpg

KILIÇDAROĞLU’NA ‘KAÇMASIN’ Dedi!

Hasan Hüseyin D.’nin CHP’li vekil olan Gök’ün ensesinde tutup çekiştirdiği belirlenerek 1,5 yıldan 4,5 yıla kadar hapsi talep edildi. Hüseyin A.’nın Kılıçdaroğlu’na ‘’Şerefsizi kaçırmasınlar’’ diyerek bağırdığı ve sığındığı evin içerisinde kaçmaya çalışmasının engellendiği belirtildi. Bundan kaynaklı 3 ila 12 yıl arası hapsi istendi.

İLK DURUŞMASI GERÇEKLEŞTİ

Daha önceden Kılıçdaroğlu’na yönelik olarak linç girişimine ilişkin Çubuk 2’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde 36 kişi hakkında dava açılmış, 30 Kasım 2020’de de ilk duruşma gerçekleşmişti. Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün, ‘’unuttum çok zaman geçti’’ demişti.

1038832316-0-63-1200-738-1200x0-80-0-1-affe499490def04375a131629ebf69f3.jpg

Diğer bir sanık olan Vahit Delibaş ise ‘’Kılıçdaroğlu’nu öldürmek isteseydik, zaten çıkamazdı oradan. O kadar kalabalık vardı orada’’ diyerek kendini savunmuştu. Bunların yanı sıra 18 yaşından küçük 11 çocuk için dava açılmıştı.