Kafe ve restoranlar müşteri almaya başladı!

Kafe ve restoranlar müşteri almaya başladı!

Alınan kararlarla çerçevesinde bugün itibari ile kafe, restoran ve benzeri işletmeler yüzde 50 kapasiteyle müşteri almaya başladı. Sabah saat 7 ila akşam saat 7 arasında sadece müşteri alınacak.

 

Dünkü kurul sonrasında yapılan açıklamalarla birlikte kafe, restoran ve bu tarz işletmelerin sabah 7 ile akşam 7 saatleri arasında hizmet verecek olan kafeler, yüzde 50 kapasiteyle hizmet sağlayacak. Bugün sabah saatlerinde birçok şehirde kararla birlikte müşteriler alınmaya başladı.

650x344-kafeler-ve-restoranlar-ne-zaman-acilacak-lokantalarin-kafelerin-restoranlarin-ve-mekanlarin-acilacagi-tarih-kabine-toplantisi-ile-belli-olacak-1614599393079.jpg

Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan önlemlerin yerinde değerlendirmesiyle ilgili çalışmalar dün Cumhurbaşkanlığı Recep Tayip Erdoğan liderliğinde Bakanlar Kurulu’nda kararlar alınmıştı. Alınan kararlar çerçevesinde aylardır kapalı olan kafe ve işletmeler bugün açılışı yaptı.

kade.jpg

Börek salonu işletmecisi olan FıratAkış, ‘’Masalarımızın yarısını açıp, yarısını kapattık. İnsanlar daha henüz gelemedi alışamadılar. Ama açılması için güzel bir şey artık yavaş yavaş virüsü yenmemiz lazım’’ diye ekledi

603d1aebae298b7efe2fc141.jpg

Hanifi Gonca isimli bir başka işletmeci ise şunları ekledi, ‘’Eskisi gibi olmayacak daha iyi oldu. Yüzde elli müşterilerimizi ağırlamaktayız. Bir masada da en fazla 2 kişi oturmaktayız. Bir salonda da 5-6 kişiden fazla müşteri oturtmuyoruz. Kurallara uymamız gerekmekte’’ dedi.