Kadir Topbaş Koronavirüs Tedavisi Gördüğü Hastanede Makineye Bağlandı!

Kadir Topbaş Koronavirüs Tedavisi Gördüğü Hastanede Makineye Bağlandı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin eski başkanlarından biri olan Kadir Topbaş, bir süredir koronavirüs tedavisi için hastanede yatmakta. Durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenilen Kadir Topbaş’ın diyaliz makinesine bağlandığı öğrenildi.

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin eski başkanlarından biri olan Kadir Topbaş, bir süredir koronavirüs tedavisi için hastanede yatmakta. Durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenilen Kadir Topbaş’ın diyaliz makinesine bağlandığı öğrenildi. Özel bir hastanede tedavisi süren Kadir Topbaş’ın koronavirüs sebebiyle hala ciddi bir seviyede tedavisine devam edildiği de belirtilmekte.

kadir-topbasin-koronavirus-tedavisinde-son-durum-manset.jpg

16 Kasım tarihinden bu yana koronavirüs tedavisi altında olan ve hala durumu kritik olan Eski İBB başkanı 4 Aralık tarihinde itibaren de yoğun bakım tedavisi altında. Yoğun bakımda olan ve tedavisine titizlikle devam edilen Topbaş’ın son olarak diyaliz makinesine bağlandığı belirtildi. Çocuklarının kişisel sosyal medya hesaplarından ara ara bilgi verdikleri Kadir Topbaş’ın hayati riskinin ise sürdüğü belirtildi.

4 Aralık tarihinde Kadir Topbaş’ın oğlu Mustafa Ömer Topbaş, kendi kişisel sosyal medya hesabından Kadir Topbaş ile ilgili yoğun bakım sürecini duyurmuştu. Yaklaşık 18 gün boyunca koronavirüs tedavisi gören Kadir Topbaş 4 Aralık günü yoğun bakıma alındığı haberini veren oğul Topbaş, durumunda düzelme olmaması halinde entübe edileceğini duyurmuştu. Sevenlerden ve herkesten dua beklediklerini söyleyen Mustafa Ömer Topbaş, babasının durumu ile ilgili yoğun bakım kararını duyurmuştu.

 

Kadir Topbaş Kimdir?

5c8e451845d2a09e00a3ff67.jpg

1945 yılında Artvin’de doğan tecrübeli siyasetçi aynı zamanda mimardı. 2004 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na gelen Kadir Topbaş 2017 yılında istifa ederek görevinden ayrılmıştı. Kadir Topbaş’ın istifasından sonra başkanlık görevi Mevlüt Uysal’a devredilmişti. İBB Başnalığı’ndan önce Beyoğlu Belediyesi Başkanlığı yapan Kadir Topbaş burada 5 yıllık bir görev üstlenmişti. 1999 yılında Beyoğlu Belediye Başkanı olan Topbaş, 2014 yılında ise İBB Başkanlığı’na seçilmişti. 1999 yılında Fazilet Partisi ile Beyoğlu Belediye Başkanlığı’na gelen Kadir Topbaş, 2004 yılında AKP’den belediye başkanlığına aday olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilmişti.  Tam 13 sene İstanbul’a başkanlık yapan Kadir Topbaş 2017 yılında görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. Başkanlıktan istifa ettikten sonra aktif siyasetten uzak duran Topbaş, şu sıralar ağır geçirdiği koronavirüs sürecinde yoğun bakımda tedavi görmekte. Durumunun ciddiyetini koruduğu belirtilmekte.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.