İşte Çinli Üstadların Kullandığı Alüminyum Folyo Yöntemi

İşte Çinli Üstadların Kullandığı Alüminyum Folyo Yöntemi

Özellikle ayak ağrısı çekenler için geliştirilen bu yöntem sayesinde kısa sürede ağrılara son verilebilirsiniz. Yeni bir yöntem olmadığını baştan belirtelim. Bu yöntemi Çinli üstadlar tam 1000 senedir kullanıyor.

 

Bu yöntemde ağrıyan bölgeye alüminyum folyo sarılıyor. Rus ve Çinli hekimler alternatif tıp alanında alüminyum folyoyu sık sık tercih ediyor. Peki alüminyum folyonun bu kadar çok tercih edilmesinin arkasında yatan sebep ne?

Uzmanlar, alüminyum folyonun en büyük özelliğinin vücutta enerji akışının sağlandığı biyolojik noktaların düzenlemesi olduğunu belirtiyor. Alüminyum folyo vücudun farklı bölgelerindeki ağrıların hafiflemesine yardımcı olurken aynı zamanda iyileşme sürecine de katkı sağlıyor.

Ancak unutulmaması gereken bir nokta bu tarz tedavilerin hiçbir zaman profesyonel tıp uygulamarından üstün olmadığıdır.

Kas Ağrılarını Yatıştırır

Ağrıyan bir bölgenize alüminyum folyo sararak ağrının dinmesini veya en azından hafiflemesini sağlayabilirsiniz. Ağrı yaşadığınız bölgeye alüminyum folyoyu sarın ve düşmeyecek şekilde sabitleyin. Daha sonrasında 8-12 saat boyunca folyoyu ağrıyan bölgenizde tutun. Bu işlemi 10 gün boyunca uygulamanız halinde şiddetli olmayan kas ağrılarınız hafifleyecek ve dinecektir.

Grip ve Soğuk Algınlığı Belirtilerini Azaltır

Ağrıyan bölgeniz eğer ayaklarınız ise bu kez folyoyu ayaklarınıza sarmayı deneyebilirsiniz. Alüminyum folyoyu 6-7 kat halinde ayaklarınıza veya ağrıyan ayağınıza sarın, birkaç saat bekledikten sonra ayaklarınızı çıkarın. Ayaklarınız 1-2 havalandırdıktan sonra aynı işlemi yeniden yapın. 2-3 gün boyunca bunu tekrar ederek ayaklarınızda meydana gelen değişimi görebilirsiniz.

Yanık Tedavisi İçin Kullanılabilir

Eğer bir yeriniz yandıysa alüminyum folyo sayesinde acılarınızı dindirebilirsiniz. Yarayı temizledikten ve gazlı bez sardıktan sonra üzerini folyo ile kaplayın. Yaşadığınız ağrı dinecektir.

YANIK TEDAVİSİNDE KULLANILIR

Yorgunluk Belirtilerini Azaltır

Folyonun bir diğer özelliği de enerji kanallarını düzenlemesi. Folyo ile daha dengeli ve ferah bir güne uyanabilirsiniz. Birçok makyaj sanatçısının da sık sık başvurduğu bu yöntemi sizlerde deneyebilirsiniz. Alüminyum folyoyu 1-2 saat boyunca buzdolabında bekletin ve göz altlarınız için folyodan 2 küçük parça kesin, bir süre kullanın. Bu yöntemle daha uyanık görünebilirsiniz.

Siyatik Ağrısını Azaltır

Siyatik ağrısı çekenlere de en azından doktora gidene kadar ağrılarını dindirmek için alüminyum folyo önerilmektedir. Ayaklarınıza folyo sararak bir nebze de olsa rahatlama sağlayabilirsiniz.

SİYATİK AĞRISINI AZALTIR

Romatoid Artriti Hafifletir

Eklem ağrısı yaşayanlara da yine alüminyum folyo tavsiye ediliyor. Parmaklarınızı folyoya sararak ağrılarınızı dindirebilir ve hafifletebilirsiniz.

ROMATOİD ARTRİTİ HAFİFLETİR

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.