HES Kodunu İstanbul Kartınıza Nasıl Tanımlarsınız?

HES Kodunu İstanbul Kartınıza Nasıl Tanımlarsınız?

Artan koronavirüs vakaları ve alınan önlemler dahilinde son birkaç gün ciddi vaka düşüşünün yaşandığı Türkiye’de alınan önlemleri daha sağlıklı hale getirmek adına Belediyelerden de bazı adımlar gelmeye devam ediyor.

 

 

Artan koronavirüs vakaları ve alınan önlemler dahilinde son birkaç gün ciddi vaka düşüşünün yaşandığı Türkiye’de alınan önlemleri daha sağlıklı hale getirmek adına Belediyelerden de bazı adımlar gelmeye devam ediyor. Bu bağlamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi tüm İstanbulluları ilgilendiren bir karar aldı. HES kodu ile İETT kartlarının eşleştirilmesi zorunluluğu getiren ve ulaşımın HES Kodu ile oluşacağını belirten İBB, gerekli açıklama ve süreyi daha önce belirtmişti.

unnamed.jpg

Koronavirüslü veya temaslı kişilerin sağlıklı kişilerden izole edilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan karar ile ulaşımın HES Kodu ile zorunlu hale getirilmesi ve bununla birlikte 15 Ocak  tarihine kadar vatandaşların İETT kartları HES kodlarını eşleştirmelerini isteyen İBB, bu sürenin dolması ile birlikte eşleştirme yapılmayan kartlar için kullanım dışı bilgisi verecektir. Herkesin bu eşleştirmenin nasıl yapılacağını merak ederken detaylar ise haberimizde olacak.

 

İstanbul Koronavirüs Sürecinde En Önemli Şehir Durumunda!

Koronavirüs döneminde en çok vaka ve ölü veren şehir olan İstanbul, kilit bir noktada. İstanbul’da vaka sayılarının düşmesi ile birlikte tüm Türkiye’de ciddi bir düşüş olacağı hesaba katılarak, bu şehirde alınan önlemler yetkililer adına çok daha önemli hale geliyor. Bu bağlamda İstanbul’un kilit bir noktada olduğunun farkında olan yetkililer ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi bazı ek önlemler ile bu süreci daha iyi yönetmenin peşindeler. İstanbul’da hemen hemen her noktaya hijyen için dezenfektan yerleştiren İBB, ulaşımdaki hatlara ek hatlar ekleyerek otobüslerin doluluk oranlarını düşürme peşinde. Bu bağlamda alınan en etkili düzenlemenin HES Kodu uygulaması olacağı beklenirken 15 Ocak itibariyle HES Kodu uygulaması ile toplu ulaşım devri devreye girecek.

 

HES Kodu İle İETT Kartı Nasıl Eşleştirilir?

650x344-istanbulda-24-saat-hizmet-verecek-metro-hatlari-hangileri-iste-istanbulda-sabaha-kadar-calisacak-olan-metro-hatlari-1567077632526.jpeg

Hes Kodu ile İETT ulaşım kartlarını eşleştirmek oldukça basit. Yaklaşık 3-4 dakikalık bir işlem ile kısa sürede eşleştirebileceğiniz kartınız ile HES kodunuz için kisisellestirme.istanbulkart.istanbul/  adresine girip bilgileri doldurmanız yeterli olacaktır. HES Kodunuz Hayat Eve Sığar uygulamasından edinebilir veya Sağlık Bakanlığı sitesinden detaylı bilgi ile HES Kodunuza ulaşabilirsiniz.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.