İŞKUR'dan müjde! 3 bin 500 Lira maaşla personel alınıyor! Başvuru koşulları ve alım yapılacak kadrolar belli oldu..

İŞKUR'dan müjde! 3 bin 500 Lira maaşla personel alınıyor! Başvuru koşulları ve alım yapılacak kadrolar belli oldu..

İŞKUR ülke genelinde iş başı olarak tabir edilen eğitim programlarına katılım gösterenler için hergün farklı iş imkanlarını yakalıyor.

İŞKUR ülke genelinde iş başı olarak tabir edilen eğitim programlarına katılım gösterenler için hergün farklı iş imkanlarını yakalıyor. Meslek edindirme programlarına imza atmaya devam etmekte olan İŞKUR; 23 farklı ilde KPSS koşulu olmadan personel alımlarına aynı şekilde devam edeceğini duyurdu. Günlük 100 Lira kadar zaruri gider ödemesi olacak işçi alımlarına aynı şekilde devam edecek.  
2.jpg
İŞKUR; İEP kapsamı ile bazı meslek dallarında en fazla 6 ay, bazı meslek dallarında en fazla 9 ay olacak biçimde kurs olanaklarını sunacak. Eğer program çerçevesinde bilişim ve imalat piyasasında olanlar yer bulursa en fazla altı diğer sektörde istihdam edenler için en fazla üç ay, geleceğin meslek dalları kapsamında istihdam edenler için en fazla dokuz ay, risk unsuru fazla olan meslek dallarında istihdam edecekler noktasında MEB hayat boyu öğrenme sisteminin asgari süresinden az bulunmayacak şekilde uygulamalarına devam etmektedir.

 

Programa katılım sağlayan yurttaşlar için meslek alanlarında uzmanlaşma ve aynı zamanda yeni bir iş edinmeleri sağlanmış olacak. İŞKUR çatısı altında bulunan programların sürecinde masrafların karşılanabilmesi için günlük yevmiyeler devam ediyor. KPSS koşulu olmadan 3750 TL aylık ile İŞKUR personel alım sağlayacak olduğunu duyurdu. Minimum İlk okul mezunları içerisinden yapılacak personel temini için günlük 100 Liraya kadar ödemeler yapılacak.

 

İŞKUR güncel ilanlar

 

İŞKUR internet sitesi üzerinden online olarak müracaatları yapılan iş ilanları geldi. Hangi illerde hangi alanda alımlar yapılacak?

İstanbul Esenyurt da istihdam etmesi için çorap örme makine operatörü

Sakarya Sapanca ürün geliştirme elemanı

Rize Merkez’de depo görevlisi

şeklinde personel alımlarına devam edilmektedir.

 

İŞKUR personel alım müracaatları nasıl olacak?

 

İŞKUR yayınlamış olduğu ilanlarına başvurmak için meslek edindirme veya bu tarz programlara katılım sağlamak adına yurttaşlardan belirli şartlar talep edilmektedir. Bu şartlar;

İŞKUR kayıtlarında işsiz olarak bulunmak 15 yaşını tamamlamış olmak

İş verenlerin 1. veya 2. dereceden akrabası olmamak

İş verenlerin eşi olmamak

Emeklilik haklarını almış olmamak

Program başlangıcından 1 ay önce uzun süreli olarak sigorta primlerinin tam bir şekilde yatırılmamış olması

İş veya meslek danışmanlığı hizmetlerinden yararlanmış olmak koşulları istenir.

Vatandaşlardan istenilen şartlar bütünüyle sağlanıyorsa bedensel, ruhsal veya zihinsel işe devam edecek bir engeli bulunmayan kişiler müracaat yapabilir. Tarımsal alanlarda yer alacak yurttaşların bir taraftan da işteşe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım ile birlikte engelli maaşı, dul veya yetim maaşı alanlar da müracaat yapabilecekler. İŞKUR üzerinden sunulan adımları takip ederek rahat bir biçimde müracaatlar yapılabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.