İşkur En Az İlkokul Mezunu Personel Alacak

İşkur En Az İlkokul Mezunu Personel Alacak

İŞKUR her zaman olduğu gibi bu salgın sürecinde de işsiz kalan birçok vatandaşın yanında yer almaya devam ediyor.

İŞKUR her zaman olduğu gibi bu salgın sürecinde de işsiz kalan birçok vatandaşın yanında yer almaya devam ediyor. Hem kamu kuruluşları hem de özel sektörler için en az ilkokul mezunu olmak şartıyla 2441 temizlik personeli alım olacağı haberini verdi.

Başvuru nasıl yapılır, başvuru şartları nelerdir, kimler başvuru yapabilir? İŞKUR ülkemizdeki salgın süreci ile yaşanan hem ekonomik olarak hem de sağlıksal olarak bu zor günlerde birçok vatandaşın yanında yer aldı. Birçok şehirde personel alımı haberini verdi. Hem kamu hem de özel sektörde birçok personel istihdamı yapılacağı açıklandı.

screenshot-29.jpg

Kişilerin fiziksel, ruhsal, zihinsel, çalışma hayatının devam etmesine engel olacak bir durum olmaması gerektiğine yer verdi. Personel alımları hangi ilde gerçekleştiriliyor. İşkur tarafından temizlik görevlisi olarak personel alımı süreci başlıyor. Bu süreçte Osmaniye, Bilecik, Samsun, Isparta, Trabzon Kayseri Kastamonu Afyon Aydın Çanakkale, Sivas, Mersin, Burdur, Bartın, Nevşehir, Kırklareli, Tekirdağ, Denizli, Malatya, Bursa, Niğde, Bolu, Sinop, Sakarya, Düzce, Eskişehir, Hatay, Yalova,  Adana illerinde temizlik personeli çalışan işçiler alınacak. Bu illerde yaşamakta olan kişiler belirtilen şartları taşıması durumunda İŞKUR’un internet sayfası üzerinden başvurularını yapabilecekler. Kişiler İŞKUR sistemleri üzerinden giderek başvurularını anında gerçekleştirebiliyorlar.

Başvuru için kişilerde aranan şartlar nelerdir?

screenshot-32.jpg

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, 40 yaşından küçük olmak, İŞKUR üzerinde işsiz olarak kayıtlı olmak, çalışma durumunu engel teşkil edecek ruhsal ve bedensel zihinsel ve fiziksel engelin bulunmaması. Kişisel bakım ve temizliğe önem vermek. En az ilkokul mezunu olmak takım çalışmasına ve grup çalışmalarına yatkın olmak. Tam ve yarı zamanlı çalışma hayatının kişilere uygun olması. Erkek adaylarda askerlik engelinin bulunmaması. Adlı sicil kayıtlarının incelenmesi de gerçekleştirilecek bu süreçte sorun oluşturacak herhangi bir durumun olmaması gerekmektedir.

screenshot-30.jpg

İŞKUR ülkemizdeki salgın süreci ile yaşanan hem ekonomik olarak hem de sağlık olarak bu zor günlerde birçok vatandaşın yanında yer aldı. Birçok şehirde personel alımı haberini verdi. Hem kamu hem de özel sektörde birçok personel istihdamı yapılacağı açıklandı. Kişilerin fiziksel, ruhsal, zihinsel, çalışma hayatının devam etmesine engel olacak bir durum olmaması gerektiğine yer verdi. Osmaniye, Bilecik, Samsun, Isparta, Trabzon Kayseri Kastamonu Afyon Aydın Çanakkale, Sivas, Mersin, Burdur, Bartın, Nevşehir, Kırklareli, Tekirdağ, Denizli, Malatya, Bursa, Niğde, Bolu, Sinop, Sakarya, Düzce, Eskişehir, Hatay, Yalova,  Adana illerinde temizlik personeli çalışan işçiler alınacak.