İmamoğlu Akit TV Muhabirine Sert Çıktı! “Çalıştığın Yer Gazete Değil…”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığının 18. ayında yapılan toplantı gereğince gazetecilerin sorularını cevaplandırırken, Akit gazetesi muhabirine sert çıkıştı.

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığının 18. ayında yapılan toplantı gereğince gazetecilerin sorularını cevaplandırırken, Akit gazetesi muhabirine sert çıkıştı. Her 6 ayda bir hesap verme toplantısı yapan İmamoğlu bu toplantıda Akit gazetesi muhabirinin sorduğu soruyu geri çevirerek oldukça sert çıkıştı.

 

“Çalıştığınız Yer Bir Gazete Değil”

469907.jpg

Her 6 ayda bir hesap verme toplantısı yapan ve bu bağlamda 3. kez bu toplantıyı yapan Ekrem İmamoğlu bu toplantıda gazeteciler tarafından sorulan sorulara cevap verdi. Soru soran Akit gazetesi muhabirinin sorusunu cevaplamamayı tercih eden Ekrem İmamoğlu; “Bence çalıştığın yer bir gazetede değil. Sizin yayın organınıza cevap vermeye tenezzül etmem” dedi.

Rutin hesap verme toplantısının 3. toplanışında gazetecilere konuşan İmamoğlu yapılan çalışmalara dair bilgiler verdi. Hesap vermenin onu olduğunu belirten İmamoğlu; “Biz kamu yönetiminde halka hesap vermeyi onu olarak görüyoruz. Çünkü halka hesap vermeyenlerin bir yerden sonra kirlendiğini, koltuklara yapıştıklarını ve halka hesap vermeyi unuttuklarını iyi biliyoruz” dedi.

120360.jpg

Ekibine seslenerek hiçbir alanda başarısızlığı kabul etmeyeceğini belirten Ekrem İmamoğlu; “Hiçbir nedenle, hiçbir alanda gecikme veya başarısızlık kabul etmeyeceğim. Çok değil, durmadan ter dökerek çalışacaksınız. İnancına, yaşamına, şekline ve kökenine bakmaksızın 16 milyon için çalışacaksınız. Onlara yurttaş gibi değil öz kardeşinizmiş gibi davranacaksınız” diyerek toplantıyı bitirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.