İlyas Salman: “Cehennemi Tercih Ederdim”

İlyas Salman: “Cehennemi Tercih Ederdim”

Türk sinema ve tiyatro sanatçısı İlyas Salman’dan oldukça dikkat çeken bir “ahiret inancı” açıklaması geldi.

Türk sineması ve tiyatrosunun usta oyuncularından İlyas Salman’dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Salman, konuk olduğu bir YouTube programında, ölüm ve ahirete dair soruları yanıtladı.

cehennemi-tercih-ederdim-diyen-ilyas-salman-dan-13887138-5120-osd.jpg

“Ahirete İnanmıyorum”

Salman, ölüm korkusu olduğunu söyledi, ancak öbür tarafta cennet ve cehenneme inanmadığını, bundan dolayı mümkün olduğunca 1 gün daha fazla yaşamak istediğini ifade etti. Ahirete, cennet ve cehenneme inanmıyorum, dedi.

“Keşke Cennet ve Cehennem Olsaydı”

Salman, eğer cennet ve cehennem olsaydı, cehennemi tercih edeceğini, çünkü soğuk havadan, soğuk insandan ve soğuk denizden nefret ettiğini, bundan dolayı cehennemde zebanilerin kaynattığı kazanlarda ısınabileceğini, söyledi.

“Kardeşim Gözümün Önünde Yandı”

Salman, ölümden korkmasının nedeni olarak ise çocukluğunu işaret etti. Salman, toplam da 11 kardeş olduklarını ancak 8 kardeşin hastalık, yoksulluk, kıtlık gibi nedenlerden dolayı hayatını kaybettiğini, kardeşlerinden bir tanesinin de gözünün önüne yandığını söyledi.

ilyas-salman-kimdir-h365298-35b4c-001.jpg

“Eteği Tutuştu”

Kardeşinin sobaya uzandığı sırada eteğinin tutuştuğunu, o zamanki aklının kardeşinin üzerine bir şeyler örtüp söndürmeye yetmediğini, kardeşini kurtaramadığını ifade etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.