Havalar aldanmayın: kar ve yağmur geliyor!

Havalar aldanmayın: kar ve yağmur geliyor!

Türkiye kış mevsiminin son günlerini yaşamaya devam ediyor. Havalar yavaş yavaş ısınıyor olmasına rağmen karın İstanbul ve Trakya’ya geri gelmesi bekleniyor.

İstanbul’un batı komşusu olan Tekirdağ’da sabah saatlerin kar yağışı oldukça etkili oldu. Yurttaşlar kar yağışından kaynaklı olarak şaşkına döndü. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugünden itibaren Marmara’da sıcaklıkların ortalama 6 ila 10 derece azalacağını belirtirken Trakya’nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar görüleceğini aktardı.

1-001.jpg

Balkanlar’dan giriş yapan kar yağışı, Tekirdağ’ın Malkara ilçesi ve kırsal yerleşim yerlerinde son derece etkili oldu. Geçtiğimiz gün 10 dereceği bulan adeta yaz havasının ardından bu sabah evinden çıkan vatandaşlara kar şoku oldu. Bunu gören insanlar ham şaşkınlık hem de sevinç yaşadı. İlçede şu an hava sıcaklığı 3 derece civarında seyretmek.

2.webp

Trakya’ya Kar Geliyor!

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü, bugünden itibaren Marmara’da sıcaklıkların ortalama olarak 6 ila 10 derece azalacağını Trakya’nın yüksek kesimlerinde karla karışık olarak yağmur geleceğini belirtti. Bundan kaynaklı olarak önlemlerin alınması gerektiği hatırlatıldı.

4-001.jpg​​​​​​​

İstanbul’a Kuvvetli Yağış Uyarısı!

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarılara göre, İstanbul’da sağanak tüm gün boyunca etkili olacak. Halen devam eden sağanağın, bu gece itibariyle yerel olarak kuvvetli olması beklenmekte. Ortalama olarak 20 – 35 kilogram – metrekare gerçekleşmesi bekleniyor. Yaşanabilecek ani sel, su baskını ve ulaşımda aksama gibi durumlara karşı olarak dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.