Habertürk’ten Büyük Saygısızlık! Deprem Uzmanına Sansür Uygulandı!

Hilal Kaplan ile tartışma yaşayan ve bu haberle gündeme gelen Hökenek, Jeofizik Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan’ı canlı yayından alması ile tekrar gündem yarattı.

 

 

Habertürk spikerlerinden Hülya Hökenek canlı yayında yaptığı hareketle gündem oldu. Daha önce gazete yazarı Hilal Kaplan ile tartışma yaşayan ve bu haberle gündeme gelen Hökenek, Jeofizik Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan’ı canlı yayından alması ile tekrar gündem yarattı.

İzmir’de yaşanan yıkıcı depremden sonra son günlerde yaşanan sürekli sarsıntılardan kaynaklı deprem uzmanları sık sık uyarılar yaparken, Hülya Hökenek’in sunduğu programa konuk olan deprem Uzmanı Ahmet Ercan’da son deprem durumlarına açıklık getirdi. Geçtiğimiz aylarda yaşanan yıkıcı depremden kaynaklı bakanlık ile belediyenin suçlu olduğunu ifade eden Ercan, Hökenek’in hızlıca yayını kesmesi ile karşılaştı. Prof. Dr. Ahmet Ercan’ın eleştirileri üzerine, her şeyin çok iyi anlaşıldığını söyleyerek teşekkür eden Hökenek, deprem uzmanını yayından aldı.

 

 

Ahmet Ercan Açıklama Yaptı!

Yaşananlar üzerine açıklama yayınlayan Prof. Dr. Ahmet Ercan, Habertürk’ün sansür uyguladığını belirterek, yaşananlardan kaynaklı faillerin ortaya çıkarılması gibi bir gayenin olmadığını söyledi. Programın gayet güzel gittiğini söyleyen Ercan, paldır küldür programın kesildiğini ve bu yaşananlardan dolayı sosyal medyanın tepki gösterdiğini ifade etti.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.